Zestaw Smart Home bez rozbijania banku? To możliwe!

O bezpieczeństwo dbamy na różne sposoby i zwykle kwestie bezpieczeństwa kojarzą się nam z wielkimi wydatkami. I rzeczywiście często wydatki na rozmaite zabezpieczenia domu idą w dziesiątki tysięcy złotych. A wcale tak być nie musi. Doskonałym dowodem na potwierdzenie tej tezy są bardzo skuteczne zestawy Smart Home, które zmienią dom w bardzo bezpieczne miejsce, a nie wydamy na nie fortuny.

Bezpiecznie i tanio – to możliwe

             Zdecydowanie to możliwe. Wszystko zależy oczywiście od naszych indywidualnych preferencji i tego jak dobry poziom zabezpieczeń w domu chcemy mieć. Gdy mówimy o niebezpieczeństwie przede wszystkim na myśl przychodzą nam takie zagrożenia jak zalanie mieszkania, problemy z elektryką, które będą prowadziły do pożaru, włamania i kradzież mienia, uszkodzenie instalacji gazowej czy też grzewczej, które mogą być bezpośrednim zagrożeniem dla nas oraz wszystkich domowników. Zestawmy Smart Home pozwolą nam zabezpieczyć się przed wszystkimi tymi zdarzeniami za… mniej niż 1000 zł! Jak to możliwe? W przygotowanych przez nas zestawach znajdziesz wszystko, co pozwoli Ci uchronić się przed przykrymi konsekwencjami awarii domowych czy też kradzieży. To inteligentne żarówki, gniazdka elektryczne, czujniki dymu, gazu czy też czujniki zalaniowe. Wszystko inteligentnie ze sobą współpracuje i alarmuje o występowaniu wydarzeń. W każdym zestawie dodatkowo znajduje się odpowiednia centralka, która systemowo zepnie wszystkie czujniki w jeden, inteligentny system, który pozwoli Ci na znacznie większy poziom bezpieczeństwa w domu.

Czy stać Cię na naprawy, których mogłeś uniknąć?

Jeżeli nadal zastanawiasz się czy jest sens zabezpieczać takimi czujnikami dom i wydawać na to do tysiąca złotych,  warto nieco odwrócić pytanie. Czy stać Cię na to, by dokonać wszystkich napraw, które wcale nie musiałyby mieć miejsca? Co pewien czas w domach i mieszkaniach zawsze dochodzi do zdarzeń takich jak zalania, niedomknięte okno może spowodować również zalania mieszkania, a dodatkowo ryzykujemy tym sposobem włamanie. Często martwisz się czy żelazko lub inne urządzenie elektryczne nie zostało włączone, gdy wychodziłeś? Dzięki inteligentnym gniazdkom elektrycznym ten problem zupełnie zniknie. Koszty, które możemy ponieść w przypadku takich pomyłek czy losowych zdarzeń mogą być dla nas wielokrotnie wyższe, aniżeli koszt zakupu odpowiedniego systemu zabezpieczającego nas przed takimi zdarzeniami.

Dodatkowe zabezpieczenia domu?

Oczywiście powinniśmy zadbać o jeszcze więcej, niż same czujniki. Znakomitym wyborem są dodatkowe kamery, które również możemy podłączyć do naszej aplikacji i mieć wgląd zarówno w to, co dzieje się na zewnątrz budynku, jak również w jego wnętrzu praktycznie w dowolnej chwili. Kamery zewnętrzne i wewnętrzne to niewielki wydatek, który pozwala na pełniejszą kontrolę wszystkich wydarzeń. Wybierając kamerę warto zadbać o to, by była ona zdalnie sterowana i obrotowa. Uzyskamy tym sposobem znacznie większe pole widzenia, co zwłaszcza w przypadku kamer zewnętrznych ma spore znaczenie.

Jak widać na zabezpieczenie swojego domu przed niebezpiecznymi wydarzeniami wcale nie trzeba gigantycznych sum pieniędzy. Czasami wystarczy jedynie prosty zestaw zabezpieczeń, które sprawią, że nasz dom zacznie nas inteligentnie informować o wszystkich niebezpiecznych wydarzeniach.

Telefon komórkowy z aplikacją smartfon trzymany w męskich dłoniach na tle przytulnego pokoju

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.