Nie daj się okraść! 5 sposobów na zabezpieczenie domu

We własnym mieszkaniu powinniśmy czuć się bezpiecznie. To w nim gromadzimy swój majątek, pamiątki, a często też cenne rzeczy, jak obrazy, biżuteria i pieniądze. 

Kamery wewnątrz domu

Firma Locon oferuje kamery wewnętrzne – obrotowe lub statyczne – które przesyłają obraz Full HD do użytkowników bez utraty jakości, w dzień i w nocy. Kamera BD.08 Locon nie wymaga podłączenia przewodów, ponieważ w jej obudowie ukryta jest antena Wi-Fi. Przez internet obraz z kamery przesyłany jest użytkownikowi na tablet, smartfon czy komputer. W każdym wnętrzu doskonale sprawdzi się także kamera wewnętrzna BD.03, która przełącza się w tryb nocny i posiada funkcję detekcji ruchu.

Dobrym pomysłem było wyposażenie kamery wewnętrznej w detektor ruchu, który wykrywa nietypowe sytuacje i poprzez specjalną aplikację Bezpieczna Rodzina wysyła powiadomienie o zagrożeniu. Ma też funkcję dwukierunkowej komunikacji, co pozwala ostrzec przez mikrofon domowników np. o włamaniu w innej części domu.

Kamery zewnętrzne

Nie tylko wewnątrz mieszkania można instalować kamery, ale też na zewnątrz, np. skierowane na klatkę schodową lub okna. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które mieszkają na parterze. Kamery zewnętrzne BD.09 – statyczne i obrotowe – zabezpieczą przed kradzieżą nasze mieszkanie. To cyfrowe kamery marki Locon, które pozwalają monitorować otoczenie o każdej porze dnia i nocy. Wyposażone są w inteligentny detektor, który powiadamia użytkownika w aplikacji o nienaturalnym ruchu w wyznaczonym obszarze. Wysyłają powiadomienia SMS, e-mail lub właśnie w aplikacji. W razie włamania kamera wykona zdjęcia i nagra całe zajście, co posłużyć może jako materiał dowodowy w sprawie.

Inteligentne czujniki otwarcia drzwi i okien

Włamywacze mają swoje sposoby, aby dostać się niepostrzeżenie do mieszkania ofiary. Można jednak zainstalować inteligentne czujniki otwarcia drzwi i okien BD.307, które sprawią, że twój dom będzie bezpieczny.

Inteligentne żarówki

Wyjeżdżasz na wakacje? Złodzieje często obserwują mieszkania i sprawdzają, kiedy ktoś w nich jest, planując włamanie. Jeśli wyjeżdżasz, zadbaj np. o to, aby w domu wieczorami świeciło się światło. To odstraszy potencjalnych złodziei. Nie musisz angażować nikogo do włączania światła – wykorzystaj inteligentne żarówki, które można zaprogramować tak, aby automatycznie się włączały.

Centralka

Dla sterowania różnymi elementami systemu zabezpieczenia domu przed kradzieżą i nie tylko konieczna jest centralka. Locon oferuje zestawy z małą, niepozorną centralką Smart Home. Kompaktowe wymiary centralki powodują, że można ją umieścić właściwie wszędzie, bez konieczności godzenia się na ingerencję w aranżację pomieszczeń. Centralka będzie sterowała wszystkimi czujnikami w domu i łączyła się z użytkownikiem przez aplikację.

Dzięki takim systemom i czujnikom można spać spokojnie, zabezpieczając się jak najlepiej przed włamaniem i kradzieżą.

Widok z kamery złodzieja z łomem stojącego pod drzwiami

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.