Jaki system Smart Home wybrać?

Marzenie o inteligentnym domu jest dziś realniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych technologii, które pozwalają na wyposażenie domu w systemy, które pozwalają na znacznie lepsze zarządzanie energią, oświetleniem, ogrzewaniem czy też urządzeniami, które w domu posiadamy. Mało tego. Takie domy są również bezpieczniejsze dzięki rozmaitym systemom zabezpieczającym, które są montowane. Unikniemy pożaru, zalania czy też włamania. Wszystko dzięki urządzeniom i oprogramowaniu, które będzie czuwało w każdej sekundzie nad naszym bezpieczeństwem.

Dom inteligentny – dom, który z Tobą współpracuje

Dziś w pełni inteligentne domy oczywiście są wykonywane w przypadku budownictwa jednorodzinnego, ale jest to jeszcze rzadko spotykane rozwiązanie z racji swoich kosztów. System taki wymaga przede wszystkim odpowiedniej instalacji elektrycznej, dodatkowych urządzeń, oprogramowania i oczywiście mnóstwa dodatków, które sprawią, że dom będzie zarówno bezpieczny, jak i ekonomiczny. W przypadku domu musimy liczyć się z wydatkiem nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych więcej, a w niektórych wypadkach kwoty będą sześciocyfrowe, jeżeli chcemy by nasz budynek był w pełni inteligentny. To wszystko sprawia, że domy w pełni inteligentne mimo iż już się pojawiają, nadal są melodią przyszłości i dobrem powszechnym staną się zapewne dopiero za kilkadziesiąt lat. Obecnie ta technologia z racji dużych nakładów sprawdza się częściej przy budowie budynków użyteczności publicznej czy też nowoczesnych biurowców. Ten rodzaj instalacji zapewnia nam w pełni automatyczne lub pół automatyczne zarządzanie takimi kwestiami jak: oświetlenie, ogrzewanie, systemy alarmowe i ostrzegawcze, przeciwpożarowe, pogodowe i kontroli dostępu do domu, jak i poszczególnych jego fragmentów.

System zabezpieczeń Smart Home – bezpieczny dom

Są jednak takie sytuacje, w których nie chcemy ponosić tak dużych kosztów lub zwyczajnie nie wymagamy tak wiele od naszego budynku. Wszak nie każdemu zależeć będzie na tym, by na podstawie naszej lokalizacji GPS w domu parzyło się dla nas ulubione espresso, gdy właśnie wracamy z pracy. Spora część instalacji pozwalających na oszczędne wydatkowanie energii jest również na ten moment jeszcze bardzo droga. Wielu osobom zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie. I to właśnie tą kwestię możemy sobie zagwarantować całkiem niskimi nakładami finansowymi, gwarantując naprawdę spokojne i bezpieczne życie sobie i swoim domownikom.

Zestawy Smart Home to zestawy skomponowane wedle potrzeb, które są dla wszystkich nas na co dzień ważne. W zestawach takich znajdziemy szereg urządzeń mających za zadanie powiadomić nas na wypadek wielu niebezpieczeństw lub też reagować na nie samodzielnie. To prze wszystkim inteligentne żarówki i gniazdka, czujniki gazu, czadu i dymu, czujniki zalaniowe i otwarcia drzwi i okien i ruchu w mieszkaniu. To wszystko wpłynie wydatnie na poprawienie komfortu mieszkania w domu i na jego bezpieczeństwo.

Niewątpliwie zaletą jest możliwość instalacji wszystkich urządzeń z zestawów Smart Home w dowolnym budynku, bez komiczności wykonywania przeróbek w instalacji elektrycznej i zakupu kosztownych urządzeń dodatkowych. Wszystkie produkty z zestawów możemy połączyć w jeden inteligentny system, który bazuje na aplikacji dostępnej z poziomu telefonu i daje nam pełną kontrolę.

Młody mężczyzna ubrany w jeansy i niebieską koszulę, stojący w jasno urządzonym mieszkaniu z telefonem komórkowym w ręku

Mając do wyboru dwa pokrewne rozwiązania warto zadać sobie pytanie, czego oczekujemy i przede wszystkim mierzyć siły na zamiary. Inteligentny dom oczywiście jest najbardziej kompleksowym rozwiązaniem, ale zdecydowanie najdroższym spośród całej gamy produktów na rynku. Systemy Smart Home tymczasem dają nam przede wszystkim bezpieczeństwo. A to właśnie na bezpieczeństwie przecież najbardziej nam zależy i powinniśmy o nie zadbać przede wszystkim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.