Nowoczesne domy – wyposażenie

Wyposażenie nowoczesnego domu zaczyna się od jego projektu. Wybranie odpowiedniej kubatury, innowacyjnych materiałów, domów modułowych poprzez wybór energooszczędnych rozwiązań prowadzi nas do urządzania wnętrza. Wyposażenie nowoczesnego domu oprócz panujących trendów musi zgadzać się z naszym gustem i upodobaniami. Oprócz mody należy kierować się zdrowym rozsądkiem i umiarem. Hitem ostatnich lat są biele i szarości. Równie modne są mocne kolory – od butelkowej zieleni, po głęboki granat, brudny róż, złoto, bordowy i musztardowy. W wielu wnętrzach zauważymy styl industrialny, rustykalny, skandynawski i boho. Jakich technologii i ozdób nie może zabraknąć w Twoim, nowoczesnym domu? Podpowiadamy. 

Nowoczesne domy – technologie, których nie może zabraknąć 

Oprócz nowoczesnej kubatury, w domu nie powinno zabraknąć technologii. Pierwszą z nich jest high-tech. Oprócz płaskiego telewizora zajmującego znacznie mniej miejsca w salonie, ułatwiającego ustawienie mebli, standardem w nowoczesnych domach jest kinowy system nagłośnienia. Ważne jest, aby kolumny głośników były odpowiednio ustawione tak, aby dźwięk rozpraszał się w możliwie jak najszerszy strumień, a jego punkt przecięcia znajdował się w centrum, tam gdzie siedzimy. Przy wyborze sprzętu warto kierować się wielkością pomieszczenia, w jakim ma się znajdować. Zbyt mały sprzęt audiowizualny nie będzie różnił się zbytnio od dźwięku z głośnika telewizora, a zbyt duży będzie emitował nieprzyjemny, przytłaczający dźwięk. Odległość urządzeń audio od środka powinna wynosić nie więcej niż 38% długości pokoju. Nowoczesny dom pełen technologii… lubimy to!

Nowoczesne domy elegancka kuchnia, czyli jasne meble w kuchni i trzy wysunięte szuflady

Oświetlenie w nowoczesnym domu

Nowoczesny dom to również nowoczesne oświetlenie. Nietuzinkowe, futurystyczne żyrandole, lampy i kinkiety mogą być wspaniałym dodatkiem. Jeżeli dołączymy do oświetlenia nowoczesne, energooszczędne rozwiązania, ledowe żarówki o odpowiedniej dobranej barwie i natężeniu nasze wnętrze zyska świeżość. Kolejną technologią, której nie może zabraknąć w domu to modułowa kuchnia. Oprócz nowoczesnych sprzętów AGD, warto zadbać o modułowe szafki kuchenne z wysuwanymi blatami na wyspie. Co więcej, dobrze pomyśleć o ukrytych drzwi do spiżarni, czy zamykanych zlewozmywakach. Co więcej, dopełnieniem modułowej kuchni będą technologie umożliwiające włączenie światła nad blatem za pomocą czujników detekcji ruchu. Przydadzą się dotykowe ekrany na lodówce, wysuwany okap z blatu i wiele innych. 

Ozdoby do domu, które odmienią każde wnętrze

Każdy element wykończenia domu może stanowić jego ozdobę. Od ozdobnych paneli 3D, cegiełki dekoracyjnej po betonowe płyty oraz farby strukturalne, możemy osiągnąć w łatwy sposób, wyjątkowo nowoczesne wnętrze. Wielu producentów oferuje designerskie produkty w różnych przedziałach cenowych. Urządzanie domu można zacząć od wymiany kontaktów i włączników światła w formie smart home. Akcesoria te można dostać w każdym kolorze, w imitacji drewna, betonu, w połysku, macie i chromie. Hitem ostatnich kilku lat są farby magnetyczne i kredowe. Dzięki nim w łatwy i szybki sposób możemy zaaranżować kawałek lub całą ścianę w naszym pomieszczeniu, pokoju dziecka, w domowym biurze lub kuchni. Tablice kredowe i magnetyczne możemy wykorzystać do pozostawienia informacji dla innych domowników, tworzenia listy zakupów, ważnych dat itp. Do łask wróciły również dywany. 

Nowoczesne domy – dodatki

Na designerskich stronach katalogowych wystrojów wnętrz znajdziemy nowoczesne dywany, ułatwiające stworzenie klimatycznego pomieszczenia. Oprócz miękkich dywanów shaggy, dużą popularnością cieszą się dywany w asymetryczne wzory, ascetyczne dywany sznurkowe oraz dywany owalne. Kolejną ozdobą do domu odmieniającą każde wnętrze są obrazy. Nadają one unikatowego charakteru. Oprócz stylowych rękodzieł, dużą popularnością cieszą się nowoczesne grafiki, fotoobrazy oraz zdjęcia w jednokolorowych ramkach. Szukając nietuznikowych rozwiązań warto odwiedzić galerie sztuki. 

Zabawa z psem na dywanie, czyli kilkuleti chłopiec z peleryną i maską superbohatera bawi się na miękkim jasnym dywanie z małym pieskiem, a wszystkiemu przygląda się kobieta w jasnej bluzce i jasnych spodniach siedząca na jasnej sofie

Wszystko pod kontrolą – monitoring nowoczesnego domu

Dom to nasz azyl, to w nim czujemy się bezpiecznie, odpoczywamy i spędzamy wspólnie czas. Zawsze będzie kojarzył nam się z beztroską i relaksem.  Próba włamania, kradzieży mogłaby doprowadzić do niepokoju i zniszczenia muru bezpieczeństwa. Chcąc tego uniknąć, idealnym rozwiązaniem jest monitoring wewnętrzny. Nowoczesne wnętrze nie obędzie się bez profesjonalnego monitoringu. Nie ma dla nas nic ważniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo bliskich. Dzięki zainstalowanym kamerom wewnętrznym i zewnętrznym w naszym domu zyskamy:

  • dostęp do obrazu na żywo 24/7
  • obraz w ciemności
  • detekcję ruchu
  • automatyczne nagrywanie
  • komunikację głosową.

Dzięki zainstalowaniu aplikacji Bezpieczna Rodzina zyskujemy podgląd z kamer na każdym urządzeniu, tablecie czy telefonie komórkowym, niezależnie od miejsca w jakim się obecnie znajdujemy. Co więcej, obraz możemy nagrywać lub robić zdjęcia. W przypadku kradzieży takie materiały mogą być ważnym dowodem w sprawie!

Smart Home dla każdego 

Aby nasz dom był jeszcze bardziej bezpieczny i nowoczesny, warto zainwestować w zestaw Smart Home. Oprócz kamery wewnętrznej niezbędnej do monitoringu niezwykle potrzebne są: czujniki gazu, czujnik zalania wodą, czujnik czadu, czujnik dymu oraz kamery zewnętrzne. Cały system scala najmniejsza na rynku dostępna centralka. Dzięki aplikacji od Bezpiecznej Rodziny, systemem można sterować przez telefon komórkowy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.