Monitoring domu w nowoczesnym wydaniu

Firma Locon oferuje ciekawe zestawy Smart Home, które nie nadwyrężą domowego budżetu, a sprawią, że poczujemy się bezpiecznie w swoim domu lub w mieszkaniu. Z czego się składają i ile kosztują?

Smart Home Security – najtańszy zestaw monitoringu domowego

zestaw smart home security

Zestaw Smart Home SECURITY pozwoli na monitoring każdego domu czy mieszkania. Składa się z trzech elementów:

  • Inteligentnej Centralki BD.101,
  • Inteligentnego Czujnika Dymu BD.301,
  • Inteligentnego Czujnika Zalania BD.305.

Podstawą zestawu firmy Locon Smart Home SECURITY jest centralka, która pozwala na szybką komunikację pomiędzy urządzeniami znajdującymi się w domu, w ramach monitoringu, a użytkownikiem w specjalnej aplikacji Bezpieczna Rodzina na telefonie komórkowym. Ta podstawowa centralka jest najmniejszym urządzeniem tego typu na rynku. Można ją zainstalować właściwie wszędzie w pobliżu urządzenia z portem USB. Ma kompaktowe rozmiary, dlatego nie wpływa na aranżację danego pomieszczenia, a przy tym jest zdolna do sterowania wszystkimi czujnikami w domu.

Czujniki znajdujące się w zestawie Smart Home SECURITY pozwolą na wczesne wykrycie ewentualnego pożaru lub zalania. Inteligentny Czujnik Dymu BD.301 jest rozwiązaniem nowoczesnym, które pozwala na zdalne monitorowanie swojego domu z dowolnego miejsca za pomocą smartfona. Czujnik jest detektorem przeciwpożarowym – szybko wykrywa dym i pomimo faktu, że sam w sobie nie wygasi ogniska pożaru, to powiadomi o ryzyku użytkownika, a ten będzie mógł podjąć odpowiednie kroki, aby ograniczyć skalę strat w wyniku rozprzestrzeniania się ognia. Czujnik dymu współpracuje z systemem inteligentnej ochrony Locon Bezpieczna Rodzina i można go zsynchronizować z inteligentną centralką.

Z kolei czujnik zalania pozwoli na wykrycie problemu np. z odprowadzaniem wody z pralki, z uszkodzonym kranem czy nieszczelną zmywarką. Inteligentny Czujnik Zalania BD.305 to rozwiązanie, które pozwala na natychmiastowe zareagowanie na zagrożenie. Dzięki niemu mamy szansę na uniknięcie strat w razie zalania domu czy mieszkania. Podobnie jak czujnik dymu, także i czujnik zalania współpracuje z systemem Locon Bezpieczna Rodzina i z inteligentną centralką.

Kompletny system Smart Home Security kosztuje zaledwie 329 zł. To niska cena za zapewnienie sobie bezpieczeństwa przed pożarem czy zalaniem.

System Smart Home SAFE

zestaw smart home safe

Nieco droższy jest oferowany przez firmę Locon zestaw Smart Home SAFE. Kosztuje 369 zł, ale obejmuje:

  • Inteligentną Centralkę BD.101,
  • Inteligentny Czujnik Gazu BD.304,
  • Inteligentny Czujnik Dymu BD.301.

W tym przypadku czujnik zalania został zastąpiony czujnikiem gazu. Ulatniający się gaz stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia domowników, ponieważ może doprowadzić do zatrucia gazem oraz do wybuchu łatwopalnej substancji. Inteligentny Czujnik Gazu połączony z centralką i aplikacją Bezpieczna Rodzina może być obsługiwany z dowolnego miejsca na świecie. Można więc zareagować od razu na wykryte przez niego zagrożenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.