Z czego powinien się składać dobry zestaw Smart Home?

Sposobów na to, by żyło się nam jeszcze wygodniej, bezpieczniej i w znacznie bardziej funkcjonalnym otoczeniu jest wiele. Jednym z nich są niewątpliwie zestawy Smart Home, które są rozwiązaniem pozwalającym poczuć się w naszym domu znacznie bezpieczniej. Czym są? Dla kogo przeznaczone są takie zestawy? Co powinien zawierać wybrany przez Ciebie zestaw? Odpowiadamy na pytania.

Jakie warunki techniczne musi spełniać dom, by zainstalować system Smart Home?

             W domu, w którym chcemy zainstalować urządzenia z serii Bezpieczny Dom, nie muszą być spełnione żadne specjalne standardy jeżeli chodzi o instalacje elektryczne. Jedyne czego potrzebujesz, to podłączenie do Internetu, które pozwoli Ci na spięcie poprzez centralkę wszystkich urządzeń w taki sposób, by były podłączone do jednej aplikacji. Nasza dedykowana aplikacja będzie współgrała z każdym smartfonem, a Ty w razie jakichkolwiek niebezpieczeństw w swoim domu, natychmiast otrzymasz powiadomienie lub też zostaną podjęte inne działania, zgodnie z wprowadzonymi do oprogramowania przez Ciebie protokołami zdarzeń.

Dłoń trzymająca biały telefon komórkowy na tle kuchni

Co powinno znajdować się w zestawie Smart Home?

             Oczywiście zestawy są różne i są dostosowane do konkretnych potrzeb klienta. Każdy zestaw może zostać dowolnie skomponowany, dzięki czemu to użytkownik decyduje o poziomie zabezpieczeń, jaki uzyska w swoim domu. Oto urządzenia, które zwyczajowo w zestawie się znajdują lub które możemy do niego dołączyć, gdy zachodzi taka potrzeba.

Centralka – To urządzenie, które pozwala na komunikację pomiędzy aplikacją użytkownika, a wszystkimi urządzeniami i czujnikami w systemie. Bez centralki system oczywiście również będzie działać, ale nie będzie to rozwiązanie tak inteligentne, jak w przypadku jej wyboru. Do uruchomienia centralki wystarczy jedynie port USB (np. w telewizorze).

Gniazdko inteligentne – To sprytne gniazdko elektyczne pozwala na to, by zdalnie odłączyć w nim zasilanie. Dzięki temu nie będziesz musiał stresować się pozostawionym w kontakcie żelazkiem czy innymi urządzeniami, których zapomniałeś wyłączyć.

Inteligentna żarówka – rozwiązanie dla tych, którzy wyjeżdżają i chcą symulować swoją obecność w mieszkaniu. Daje możliwość zdalnego uruchamiania światła w mieszkaniu. 

Czujnik czadu – urządzenie stale monitoruje poziom czadu w Twoim domu i alarmuje, Dy tylko przekroczony zostanie próg bezpieczeństwa. Doskonale rozwiązanie w przypadku domów z kominkiem i tradycyjnymi systemami ogrzewania (węgiel, drewno).

Czujnik dymu – pozwala na wczesne ostrzeżenie przed pożarem. Czujnik ten nie tylko może uratować Cię przed stratami materialnymi na skutek pożaru, ale nawet życie i zdrowie Twoich domowników. Nie pozwól rozprzestrzenić się pożarowi w Twoim domu.

Czujnik gazu – sprawdzi się we wszystkich domach i mieszkaniach, w których istnieje dowolny rodzaj instalacji gazowej. Każdego roku notuje się wiele niebezpiecznych sytuacji związanych właśnie z gazem. Wczesne wykrycie nieszczelnej instalacji gazowej sprawi, że wszyscy domownicy będą bezpieczni.

Czujnik otwarcia drzwi i okien – pozostawienie otwartego okna może skutkować chociażby zalaniem mieszkania, ale również włamaniem do niego i sporymi stratami. Ten czujnik nie pozwoli Ci na gapiostwo i przypomni Ci alarmem i powiadomieniem o tym, że w domu pozostaje nie zamknięte okno lub drzwi. Prosty sposób na zadbanie o swój dobytek.

Czujnik ruchu – czujnik ten pozwoli na wykonanie dowolnej sekwencji zdarzeń w momencie wykrycia w konkretnym miejscu ruchu. To genialny w swojej prostocie system antywłamaniowy. Wykrywając ruch może na przykład zablokować drzwi mieszkania lub też uruchomić w nim światła. Oczywiście wyśle on również powiadomienie do Twojej aplikacji.

Czujnik zalania – zalanie to jedno z częściej występujących niebezpieczeństw w mieszkaniach. Pęknięte rury, uszkodzona pralka czy też nieprawna instalacja kanalizacyjna od tego momentu nie będzie dla Ciebie problemem. System powiadomi Cię prędko o wydarzeniu nawet gdy jesteś poza domem, co da Ci szansę na szybsze zareagowanie i zminimalizowanie lub całkowite uniknięcie strat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.