Poczuj się bezpiecznie zimą

Zima to szczególna pora roku. Śnieżnobiały puch, który pokrywa ulice i wspaniale komponuje się ze świątecznymi ozdobami, sprzyja rodzinnym spacerom, wspólnym wyjazdom na narty, czy odpoczywaniu w domowym zaciszu. Święta, z którymi ta pora roku jest związana, kojarzą nam się z ciepłą atmosferą i chwilami beztroski po gonitwie przygotowań do spotkań z najbliższymi. Ale zima to też czas, w którym szczególną uwagę należy zwrócić na nasz dom i zadbać o to, aby wszyscy mogli czuć się w nim bezpiecznie i komfortowo.

Kobieta czytająca dziecku książkę przy kominku

Niebezpieczeństwo, przed którym możesz się ustrzec

Największymi zagrożeniami w czasie zimy są bez wątpienia ulatniający się tlenek węgla, czyli czad, oraz gaz. Wszystko za sprawą starych piecyków, nieszczelnych kuchenek, czy niesprawnych przewodów kominowych. Latem, kiedy chętniej wietrzymy pomieszczenia, mamy zapewniony stały przepływ powietrza, a co za tym idzie, wentylacja w naszych domach działa bez zarzutu. Problem pojawia się, kiedy z powodu zimna szczelnie zamykamy wszystkie okna, a czasem nawet zaklejamy kratki wentylacyjne, by ograniczyć ucieczkę ciepła z naszego domu. Co zatem zrobić aby uchronić się przed groźnym czadem i gazem?

przekreślony symbol CO2

Pora na bezpieczeństwo

Każdy człowiek chciałby mieć całkowitą kontrolę nad tym, co dzieje się w jego domu. Wierzymy, że dzięki naszym produktom bezpieczeństwo w Twoim domu znacznie wzrośnie, a Ty i cała Twoja rodzina będziecie cieszyć się spokojem nie tylko latem, ale przede wszystkim zimą, kiedy zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla i gazem znacznie wzrasta.

palniki od kuchenki gazowej

Kupując Inteligentny Czujnik Czadu BD.302 i Inteligentny Czujnik Gazu BD.304 zadbasz zarówno o swój dobytek, jak i najbliższe Ci osoby. Dzięki Inteligentnej Centralce BD.101, wszystkie urządzenia zostaną połączone w inteligentny system, którym będziesz mógł sterować z aplikacji zainstalowanej w Twoim smartfonie. Sprawdzisz czy dany sprzęt jest włączony, czy wyłączony, przejrzysz historię zdarzeń, a w razie zagrożenia, powiadomienie o niebezpieczeństwie natychmiast zostanie wysłane na Twój telefon! Urządzenia marki Locon mogą być przymocowane w dowolnym miejscu w domu, a dzięki swoim niewielkim rozmiarom zaburzą harmonii Twojego wnętrza. Postaw na profesjonalne czujniki i miej najważniejsze informacje masz zawsze w zasięgu swojego wzroku – w swoim telefonie!

młoda kobieta z telefonem komórkowym w dłoni

Jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem?

  • zadbaj o odpowiednią wentylację, pamiętaj, by w pomieszczeniach bez okien znalazły się odpowiednie wywietrzniki, np. w drzwiach,
  • nie zatykaj kratek wentylacyjnych
  • postaraj się, aby wykwalifikowane osoby regularnie dokonywały przeglądów instalacji w Twoim domu,
  • jeżeli czujesz ulatniający się gaz, nie zapalaj ognia i nie włączaj żadnych urządzeń elektrycznych,
  • w razie niebezpieczeństwa zadzwoń pod bezpłatny numer pogotowia gazowego – 992,
  • postaw na sprawdzone czujniki, które natychmiast poinformują Cię o zagrożeniu.
Kobieta z dzieckiem przy szybie okiennej

Pamiętaj! Bezpieczeństwo w Twoim domu zależy przede wszystkim od Ciebie! Zrób wszystko, aby uchronić swoich najbliższych przed zagrożeniami związanymi z czadem i gazem!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.