Jaka kamera do domu?

Użytkownicy mają wiele potrzeb związanych z monitoringiem domu. Jedni kupują kamerę do domu, by w każdej chwili wiedzieć, co dzieje się w ich mieszkaniu, inni jako zabezpieczenie przed złodziejami, a jeszcze kolejni na przykład po to, by sprawdzać, jak dziećmi zajmuje się niania. W zasadzie stoimy na stanowisku, że w dzisiejszych czasach, każdy powinien posiadać w swoim mieszkaniu kamerę. To trochę tak, jak z ubezpieczeniem. Nie trzeba z niego non stop korzystać, ale w przypadku nieszczęścia, okazuje się niezbędne.

Bezpieczeństwo w aplikacji mobilnej dzięki kamerze do domu
home camera cctv monitoring monitor smart house video system hand exterior closeup concept – stock image

Na co zwrócić uwagę kupując kamerę do domu?

Na początku 2019 roku możemy zaobserwować wysyp różnego rodzaju kamer do domu, które zalewają aukcje internetowe. Wiele z nich podobnie wygląda, ma zbliżone parametry i często są wszystkie produkowane w tym samym kraju. Różnią się oczywiście ceną i naklejką rodzimego dystrybutora. Natomiast jest jeszcze jedna, najbardziej istotna rzecz, o której nie dowiesz się z dziesiątek ogłoszeń aukcyjnych. To aplikacja. Aplikacja, za którą stoi wiarygodny dostawca technologiczny, zapewniający szereg funkcjonalności, takich jak:

  • bezpieczeństwo przesyłanych danych;
  • gwarancję, że kamery nikt nie zhakuje;
  • zapis obrazu w chmurze;
  • dostęp do zapisanego obrazu za pośrednictwem aplikacji.

Wśród innych parametrów, które należy wziąć pod uwagę kupując kamerę do domu:

  • bezprzewodowość;
  • jakość obrazu;
  • sprawdzony dostawca, oferujący wsparcie techniczne / serwis.
Złodziej włamujący się do mieszkania, które chroni kamera do domu
Burglar trying to force a door lock using a crowbar

Dlaczego rozwiązania z ekosystemu Bezpieczna Rodzina?

Firma Locon od ponad 23 lat w Polsce sama tworzy swoje autorskie rozwiązania. Posiadamy własny Lab, który testuje produkty zarówno pod kątem użyteczności dla klienta, jak i ich bezpieczeństwa. Wszystkie dane przechowujemy na polskich serwerach, co daje gwarancję tego, że nigdzie nie wyciekną, a ponadto cyklicznie sprawdzamy bezpieczeństwo oferowanych przez nas produktów. Sami zatrudniamy hakerów, by próbowali się na nie włamać.

I wreszcie najważniejsze – aplikacja Bezpieczny Dom należy do ekosystemu usług Bezpieczna Rodzina, dzięki którym możesz zadbać również o bezpieczeństwo swoich dzieci (Gdzie Jest Dziecko), rodziców (Bezpieczny Senior), zwierząt (Bezpieczne Zwierzę), cennych rzeczy (Bezpieczna Rzecz) czy swojego samochodu (Gdzie Jest Auto). To jedyne tego typu rozwiązanie w Polsce, a być może nawet na świecie. Obecnie testujemy już naszą najnowszą aplikację, która będzie umożliwiała sprawdzanie statusu bezpieczeństwa tych wszystkich sześciu obszarów. Dotąd nie było takiego narzędzia, które informowałoby o tym, że dziecko jest tam, gdzie powinno być, w domu nie dzieje się nic niebezpiecznego, a rodzicom nic złego się nie przydarzyło.

Dlatego decydując się na zakup swojej pierwszej lub kolejnej małej kamery do domu, wybierz tę, która po pierwsze zapewni bezpieczeństwo danych, po drugie ma polską aplikację od lokalnego dostawcy i wsparcie techniczne, a po trzecie będzie umożliwiała komunikację z innymi urządzeniami, które z czasem z pewnością będziesz chciał kupować – nie tylko z obszaru smart home.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.