Alarm domowy – przydatne urządzenia w Twoim domu

Włamanie i rabunek to jedne z z tych rzeczy, o które wiele osób obawia się podczas opuszczania domu na dłuższy czas. Czy wyjazdy muszą wiązać się z uczuciem niepokoju i stresu? Oczywiście, że nie – wystarczy zainwestować w dobry alarm domowy, który pod Twoją nieobecność zadba o bezpieczeństwo dobytku. Dowiedz się, na jakie urządzenia warto zwrócić uwagę podczas planowania ochrony domu lub mieszkania.

Alarm domowy – najlepszy sposób na ochronę przed włamaniem

Mawiają się, że przezorny jest zawsze ubezpieczony. Warto wziąć sobie do serca znane przysłowie, zwłaszcza przed planowaną, dłuższą nieobecnością w domu. To właśnie podczas urlopu Twój azyl jest najbardziej narażony na włamania i kradzieże. Aby móc nie martwić się o bezpieczeństwo dobytku nawet wówczas, gdy jesteś setki kilometrów od niego, warto zdecydować się na instalację alarmu domowego. Nowoczesne urządzenia dostępne rynku mogą stale informować Cię, co dzieje się w domu i jego otoczeniu, a w razie konieczności powiadamiać odpowiednie służby.

Pamiętaj, że na systemie alarmowania o włamaniu naprawdę nie warto oszczędzać. Koszt zakupu i montażu nowoczesnych urządzeń na pewno nie jest tak wysoki jak cena, jaką możesz ponieść przez zastosowanie słabej jakości alarmu. Jeśli chcesz dobrze zabezpieczyć cenne przedmioty znajdujące się w Twoim domu, podczas wyboru alarmu domowego kieruj się przede wszystkim jego niezawodnością!

alarm domowy w jasnym dużym pokoju z białą sofą i dużym telewizorem na szarej ścianie zbudowanej z prostokątnych modułów ścianie

Wybieramy dobry alarm domowy

Jakich sprzętów użyć, by należycie zabezpieczyć swój dom przed włamywaczami? Na rynku znajdziesz wiele rodzajów urządzeń, które pozwolą Ci stworzyć skuteczny alarm domowy. Przygotowaliśmy zestawienie 4 najpopularniejszych rozwiązań, dzięki którym przestaniesz zachodzić w głowę o to, co dzieje się w Twoim domu.

Kamery zewnętrzne – sprawdzaj swój dom zdalnie!

Świetnym sposobem zabezpieczenia domu jest instalacja dobrych kamer zewnętrznych. Mowa jednak nie o zwykłych urządzeniach rejestrujących, ale kamerach, które za pomocą Wi–Fi przesyłają nagrania z Twojej posesji na Twój telefon. A wszystko to w wysokiej jakości HD! 

Kamery zewnętrzne dostępne w sklepie Bezpieczna Rodzina w dowolnym momencie poinformują Cię, co dzieje się  w otoczeniu Twojego domu. Ponadto, wbudowany czujnik ruchu wyśle powiadomienie, gdy tylko odnotuje czyjąś obecność na posesji. Warto dodać, że kamery zewnętrzne cechują się dyskretnym wyglądem i cichym trybem pracy, dzięki czemu nikt poza Tobą nie musi wiedzieć, że monitorują Twoją posesję. Ochrona przed włamywaczami to jednak nie jedyna funkcjonalność dobrej kamery zewnętrznej. To małe urządzenie może okazać się niezastąpione w wielu innych sytuacjach. Chociażby wtedy, gdy chcesz być spokojny o bezpieczeństwo samochodu zaparkowanego przed domem lub potrzebujesz sprawdzić swoje dziecko bawiące się w ogrodzie. Pamiętaj! Monitoring to bezpieczny dom i spokój o Twoich najbliższych!

Kamery wewnętrzne

Równocześnie z kamerami zewnętrznymi warto stosować urządzenia rejestrujące obraz wewnątrz domu. Kamery wewnętrzne dadzą Ci pełen obraz tego, co dzieje się w każdym zakątku Twojego miejsca zamieszkania. Urządzenia są wyposażone w funkcję detekcji ruchu, przesyłania powiadomień na smartfona za pośrednictwem aplikacji mobilnej, jak również rejestrowania obrazu nocą – dzięki podczerwieni. Polecamy w szczególności modele działające w jakości Full HD.

Kompletne systemy alarmowe

Innym rozwiązaniem są konwencjonalne systemy alarmowania wyposażone w specjalne czujniki, centralę, detektory i sygnalizatory. Tego rodzaju zestawy wymagają wprowadzenia właściwego kodu po wejściu do pomieszczenia. W razie wpisania błędnej sekwencji cyfr rozlega się donośny sygnał. Niektóre systemy alarmowe są wyposażone w automatyczną funkcję wzywania policji w razie podejrzanej aktywności. Jaki system alarmowania najlepiej wybrać? Trzeba pamiętać, że najtańsze systemy alarmowania starej generacji wymagają pracochłonnego montażu. O wiele lepszym rozwiązaniem okażą się instalacje bezprzewodowe, wykorzystujące łączność Wi–Fi.

Alarm domowy w postaci czujnika ruchu

Skutecznym sposobem odstraszania przestępców może być również instalacja różnego rodzaju czujników ruchu. To niewielkie, inteligentne systemy, które można programować w indywidualny sposób. Po wykryciu czyjejś obecności na posesji czy w pomieszczeniu, czujnik może np. uruchomić oświetlenie. Warto zainteresować się dodatkowym zabezpieczeniem w postaci czujników otwierania drzwi i okien. Czujniki ruchu dostępne w sklepie Bezpieczna Rodzina są kompatybilne z prostą w obsłudze aplikacją, dzięki której w dogodnej chwili sprawdzisz, czy ktoś niepożądany nie wszedł na teren Twojej posesji. Niezależnie, czy wyjechałeś na dwutygodniowy urlop, czy też wybrałeś się na szybkie zakupy – Twój dom będzie bezpieczny.

młoda kobieta ubrana w jasną bluzkę i jasne spodnie z długimi brązowymi włosami siedzi na białym narożniku w jasnym pokoju ze ścianą z jasnych cegieł na której wisi telewizor, obok mężczyzny, który na kolanach trzyma dziecko ubrane w ciemne spodnie i sweter w niebieskie paski

Alarm domowy dla bezpieczeństwa Twojego domu i rodziny

Alarm domowy to inwestycja w bezpieczeństwo dobytku oraz domowników, dlatego nie warto odkładać myśli o jego kupnie na później. Decydując się na dobrej jakości kamery zewnętrzne czy innego typu systemy alarmowe będziesz mógł bez stresu opuścić swój nawet dom na długie tygodnie.

kamera zewnętrzna i telefon z widokiem aplikacji Bezpieczny Dom na którym widać dwie podskakujące kilkuletnie dziewczynki

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.