Bezpieczny dom nie tylko od święta

Sklepy pełne prezentów, dom pachnący wypiekami, blask świątecznych lampek, wyjątkowo udekorowana choinka – z tym zazwyczaj kojarzą nam się Święta Bożego Narodzenia. Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów i stresu, a ten szczególny czas spędzony z rodziną wspominać jak najmilej, w przedświątecznym pędzie warto pamiętać o bezpieczeństwie naszego domu i dobytku.

Zadbaj o to, co dla Ciebie ważne

Co rok media i policja alarmują o plagach świątecznych włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych. Z danych wynika, że nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome zagrożenia  według policyjnych statystyk liczba kradzieży z włamaniem w 2016 roku, w całej Polsce, wyniosła ponad 77 tysięcy, a w 2017 roku zmalała do liczby 65 514.

Nie trudno się domyślić, że złodzieje nie próżnują szczególnie w okresie świątecznym, kiedy wiele rodzin opuszcza swoje cztery kąty na dłuższy czas. Włamywacze swoje potencjalne cele potrafią obserwować nawet przez kilka, czy kilkanaście dni, by w końcu wybrać idealny moment na dokonanie przestępstwa. Co zatem należy zrobić, aby uniknąć stresującej sytuacji związanej z włamaniem do naszego domu i móc w pełni cieszyć się rodzinnymi chwilami przy świątecznym stole?

włamywacz w domu
intrusion of a burglar in a house inhabited

Pamiętaj o bezpieczeństwie swojego dobytku

Czasy, kiedy kamery instalowane były tylko w biurowcach, czy dużych sieciach handlowych minęły bezpowrotnie. W dobie dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii, właściwie każdy, nawet niewielkim nakładem finansowym, może wykorzystać u siebie w domu zewnętrzne i wewnętrzne kamery, dzięki którym na bieżąco będzie mógł obserwować swój dobytek. Wygodny podgląd każdej posesji w rozdzielczości Full HD, zapewni Ci kamera zewnętrzna Locon BD.09. Dzięki aktywowaniu subskrypcji w aplikacji mobilnej, będziesz miał przejrzysty obraz tego, co dzieje się pod Twoim domem 24 h na dobę z poziomu Twojego telefonu komórkowego! Nowoczesną kamerę BD.09 możesz nakierować na dowolny punkt, który chcesz obserwować, a także przybliżać obraz bez obawy, że straci on na jakości. Urządzenie działa zarówno w dzień, jak i w nocy.

Zobacz co się dzieje w Twoim domu

Obserwacja posesji to jedno, a co w momencie, kiedy chcemy mieć pewność, że po naszym domu nie kręci się niepożądana osoba? W takim wypadku wygodnym i praktycznym rozwiązaniem będzie kamera wewnętrzna Locon BD.08, która nie tylko zapewni Ci szczegółowy obraz Full HD, ale też dzięki szerokiemu zasięgowi obejmie każdy zakątek w Twoim mieszkaniu. Ogromnym udogodnieniem jest fakt, że urządzenie posiada wbudowany system Wi-Fi. Dzięki temu bez problemu możesz obserwować wnętrze swojego domu z dowolnego miejsca, w którym masz połączenie z internetem przez 24 godziny na dobę!

tablet z obrazem
home camera cctv monitoring monitor smart house video system hand exterior closeup concept – stock image

Liczą się szczegóły

Pamiętaj, że nowoczesne rozwiązania to nie wszystko! Zarówno przed dłuższym, jak i krótszym wyjazdem warto:

  • poprosić sąsiada, by zwrócił uwagę na to, co dzieje się na naszej posesji,
  • zamknąć dokładnie wszystkie drzwi i okna – także piwniczne i w pomieszczeniach gospodarczych,
  • zakręcić wodę oraz zamknąć zawory gazowe,
  • opróżnić skrzynkę pocztową,
  • zostawić zapalone światło w jednym pomieszczeniu,
  • włączyć wszystkie systemy zabezpieczające.
rodzina w czapkach mikołaja przy choince
Portrait happy family with Christmas gifts

Bezpieczny dom jest gwarancją Twojego wewnętrznego spokoju. Odpoczywaj i miej pewność, że po Twoim powrocie, Twój dom będzie dokładnie w takim stanie, w jakim go zostawiłeś.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.