Sprawdź, czy Niania dobrze zajmuje się Twoim dzieckiem!

Niania, która w ogóle nie zajmuje się dzieckiem, lub co gorsza – krzyczy na nie, bije lub szarpie – to najczęstsza obawa rodziców, zmuszonych do oddania pociechy pod opiekę obcej osoby. Wszak nie każdy ma rodziców (albo oni sami pracują jeszcze zawodowe) lub zaufane ciocie, które podjęłyby się doglądania dziecka pod nieobecność prawnych opiekunów. Opiekunki z polecenia także potrafią czasami zawieść – zdarza się, że kradną lub załatwiają swoje prywatne sprawy w godzinach pracy. Oczywiście, nie demonizujemy, że każda niania to „potwór w spódnicy”, jednakże bezpieczeństwo dziecka to sprawa priorytetowa i dobrze jest wiedzieć, kim jest osoba, z którą je zostawiamy.

Niania opiekująca się dzieckiem


Jak nagrywać opiekunkę?

Dla każdego rozsądnego rodzica, szczęście i bezpieczeństwo pociechy jest najważniejsze. Rodzice chcą mieć pewność, że zatrudniona opiekunka troskliwie zajmuje się malcem. Niestety, dzieci, które są bite lub poniżane przez nianię, rzadko się skarżą. Te najmniejsze po prostu jeszcze nie umieją mówić, a starsze najczęściej są zastraszana przez opiekunkę. Złe nianie najczęściej wzbudzają w dziecku poczucie winy za cało wydarzenie: „Dostałeś lanie, bo pobrudziłeś dywan, jak mama się dowie, to cię odda komuś”. Wystraszone dziecko milczy, a koszmar może trwać miesiącami lub latami. Żadna opiekunka podczas rozmowy rekrutacyjnej nie powie, że znęcanie się i krzyki, to jedna z jej metod wychowawczych, dlatego warto dmuchać na zimne i sprawdzić nianię już w pierwszym dniu pracy. Świetnie nadaje się do tego podglądanie za pomocą kamery wewnętrznej. Taką kamerę możesz ustawić w dowolnym miejscu w pokoju, np. na półce pomiędzy książkami i bibelotami, jest ona praktycznie niezauważalna przez kogoś, kto nie wie o jej istnieniu. Małą kamerą możesz sterować zdalnie oraz na bieżąco widzieć jej podgląd w aplikacji lub na stronie internetowej. A to znaczy, że kiedy jesteś np. w pracy, monitorujesz, jak niania zajmuje się Twoim dzieckiem. Oczywiście, oprócz obrazu słyszysz także dźwięki i odgłosy w pomieszczeniu, dzięki temu wiesz nie tylko, jak niania opiekuje się maluchem, ale także co do niego mówi. Kamera posiada również tryb nocny, więc jeżeli opiekunka jest z dzieckiem całą dobę, będziesz mógł kontrolować, jak zajmuje się nim także w nocy. Taka kamera to sposób nie tylko na wykrycie rażących zaniedbań i krzywdy wobec dziecka, ale i mniejszych przewinień pracowniczki – np. korzystania z osobistych przedmiotów rodziny czy drobnych kradzieży.

Małe dziecko stojące w łóżeczku

Po co jeszcze może przydać się kamera?

Podglądanie pracy opiekunki do dziecka oraz nagranie ewentualnego włamania, to nie jedyne zalety kamer online. Nasza koleżanka z redakcji, która sama określa się jako osobę roztrzepaną, kiedy jest w pracy, sprawdza poprzez kamerę, czy zamknęła okno (ma kota lubiącego uciekać przez okno) lub czy wyłączyła żelazko. Dla niej kamera pełni również funkcję niani elektronicznej. Walory kamer wewnętrznych docenili także rodzice nastolatków, którzy nie muszą się już obawiać, że pod ich nieobecność trwa w mieszkaniu największa dyskoteka w okolicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.