8 sposobów na zabezpieczenie Twojego domu

1.Kamery wewnętrzne

Jeśli chcemy wiedzieć, co dzieje się we wnętrzu naszego mieszkania czy domu pod naszą nieobecność, możemy zainwestować w kamery wewnętrzne, np. BD.08 Locon, które przesyłają obraz Full HD, zarówno w dzień, jak i w nocy. Mają obudowę z anteną Wi-Fi i do poprawnego działania nie potrzebują żadnych przewodów. Gdziekolwiek znajduje się użytkownik, dzięki podłączeniu kamery wewnętrznej do internetu może zobaczyć, co dzieje się w domu, np. przesyłając obraz na telefon, tablet lub laptop. Detektor w kamerze wykryje nietypowy ruch i wyśle alert o zagrożeniu do aplikacji na smartfonie. 

2. Kamery zewnętrzne

Instalowane na zewnątrz posesji kamery zewnętrzne pozwalają śledzić na bieżąco to, co dzieje się na naszym podwórku, zwłaszcza wtedy, gdy nie jesteśmy w domu. Nowoczesne kamery zewnętrzne Locon – statyczne i obrotowe – umożliwiają kontrolowanie otoczenia domu. Obraz z kamery Locon BD.09 może być przekazywany do aplikacji w telefonie Bezpieczna Rodzina. W ten sposób użytkownik widzi, jeśli dzieje się coś niepokojącego, np. ktoś próbuje wtargnąć do jego domu i może właściwie zareagować, udaremniając włamanie.

3. Czujniki gazu

Ulatniający się gaz może zagrażać zdrowiu i życiu domowników. To sytuacja, w której nietrudno o zatrucie czy wybuch łatwopalnej substancji. Inteligentny Czujnik Gazu BD.304 sprawi, że nawet niewielki wyciek gazu w domu zostanie natychmiast wykryty, i zaalarmuje wszystkich domowników.

4. Czujniki dymu

Możesz ograniczać ryzyko wystąpienia pożaru dzięki inteligentnym czujnikom dymu BD.301 Locon. Pozwalają one na wykrycie dymu od razu, co umożliwi natychmiastową reakcję. Czujnik dymu jest detektorem przeciwpożarowym i wysyła do domowników na telefon alert, jeśli w otoczeniu pojawi się dym.

5. Czujniki czadu

Czad nazywany jest cichym zabójcą – nie widać go, nie czuć i nie można w porę zauważyć, że się ulatnia, a może doprowadzić do tragedii. Inteligentny czujnik czadu BD.302 pozwoli szybko wykryć zagrożenie i zadbać o bezpieczeństwo bliskich.

6. Czujniki zalania

Nieszczelna rura, zepsuta pralka lub zmywarka – wszystko to doprowadzić może do zalania mieszkania oraz mieszkań, które znajdują się poniżej w bloku. Można zlikwidować takie ryzyko lub chociaż zmniejszyć je dzięki inteligentnym czujnikom zalania Locon BD.305, które współpracują z systemem inteligentnej ochrony Locon Bezpieczna Rodzina.

7. Inteligentna żarówka

Złodzieje obserwują potencjalne obiekty, do których chcą się włamać, sprawdzając, w jakich godzinach ktoś jest w domu. Można stworzyć wrażenie, że ktoś cały czas znajduje się w mieszkaniu dzięki zainstalowaniu w nim inteligentnych żarówek BD.201 marki Locon. Można nimi sterować za pomocą telefonu komórkowego. Istnieje opcja ustawienia urządzenia tak, aby uruchamiało się o konkretnej godzinie automatycznie.

8. Inteligentne gniazdko

Nie wiesz, czy wyłączyłeś żelazko lub pralkę? Boisz się, żeby nie doszło do zwarcia i poważnego pożaru? Zainstaluj w domu inteligentne gniazdka BD.202, którymi będziesz sterował z poziomu swojego telefonu i zainstalowanej w nim aplikacji. Gniazdko może np. wykrywać zbyt wysoką temperaturę i automatycznie wyłączyć urządzenie, które jest do niego podłączone.

Widok dłoni z białym telefonem komórkowym na tle domku jednorodzinnego

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.