Bezpieczny dom – kamery online

Postęp technologiczny oraz podniesienie standardów bezpieczeństwa sprawiły, że coraz więcej Polaków korzysta z możliwości obserwacji w domu za pomocą kamery online. Monitoring domu zwiększa bezpieczeństwo, zmniejsza prawdopodobieństwo włamania i daje nam możliwość pełnej kontroli tego, co dzieje się z naszym dobytkiem.  Zamontowane kamery zewnętrzne i wewnętrzne przesyłają pełne informacje o zdarzeniach mających miejsce w obrębie obserwowanego terenu na telefon użytkownika urządzeń. Dzięki temu o tym, co dzieje się w domu, jesteśmy w stanie dowiedzieć się natychmiast, ilekroć zdarzy się coś niepokojącego. 

dwie kamery online zamontowane na wysokim słupie

Zalety monitoringu domowego

Podstawą bezpieczeństwa w każdym domu z pewnością są solidne drzwi antywłamaniowe. Dobrze, jeżeli dodatkowo mamy zamontowane odpowiednie rolety oraz odpowiednie oświetlenie. Coraz modniejsze duże przeszklenia pozwalają potencjalnemu włamywaczowi na oszacowanie wartości przedmiotów znajdujących się w środku domu. Łatwiej mu również określić godziny, podczas których dom pozostaje bez naszego nadzoru np. w trakcie świąt. Koszty instalacji monitoringu domowego  są o wiele niższe niż koszty poniesione w przypadku wandalizmu, włamania lub kradzieży. Kamery na bieżąco monitorują obszar zarówno wokół, jak i wewnątrz domu, a my za pomocą zdalnego sterowania jesteśmy w stanie, w czasie rzeczywistym, mieć podgląd na to, co dzieje się z naszym dobytkiem. Ofiary kradzieży, w przypadku włamania, najczęściej tracą elektronikę, biżuterię oraz pamiątki rodzinne. Często wartość skradzionych produktów jest wielokrotnie wyższa niż koszt kamery online. Pamiętaj, że już sama obecność tego typu urządzeń może skutecznie odstraszyć włamywaczy.

Praktyczne kamery online gwarancją bezpieczeństwa

Jak stworzyć plan monitoringu domu? 

Każdy montaż systemu monitoringu wymaga indywidualnego podejścia. Jeżeli zależy Ci, aby kamery online znalazły się na Twojej posesji i w Twoim domu, na początku określ, które pomieszczenia i tereny na pewno chcesz mieć na oku. Pomoże Ci to w oszacowaniu ilości urządzeń, które będziesz musiał zakupić. Zwróć uwagę na ich rozmieszczenie tak, aby uniknąć martwych punktów, czyli obszarów, które nie są objęte okiem żadnej z kamer. Takie miejsce to idealny punkt dla włamywacza, dlatego postaraj się, aby było ich jak najmniej. Strategiczne punkty obserwacji i instalacji kamer zewnętrznych to brama główna i brama garażowa, wejście na posesję, podjazd, ogród oraz taras. Kamery wewnętrzne dobrze zamontować przy każdych drzwiach umożliwiających wejście do domu, w korytarzu, salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, czy kuchni. Koniecznie pomyśl, jakimi drogami może podążać intruz, który chce dostać się do domu. 

elegancka jasna jadalnia w dużym domu ze ścianą z brązowej cegły i jasnymi krzesłami przy drewnianym stole ze szklanym żyrandolem i widokiem na drewniany płot

Jakie kamery online wybrać?

Wybierając kamery online do domu, przede wszystkim zwróć uwagę na to, jak szeroki obszar będą one obserwować. Kąt widzenia zależy od rozmiaru przetwornika obrazu oraz długości ogniskowej obiektu. Kolejną ważną sprawą jest jakość kamery. Kamera zewnętrzna będzie narażona na zmienne warunki atmosferyczne: wiatr, mróz, deszcz, śnieg lub upały. Wybierając urządzenie, warto więc zwrócić uwagę na jej klasę szczelności. Platforma Bezpieczna Rodzina w swojej ofercie posiada zarówno kamery zewnętrzne, jak i kamery wewnętrzne Full HD. Wszystkie charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Co więcej, są odporne na warunki atmosferyczne, a tryb nocny zapewnia doskonały obraz także po zmroku. Wyczuwają ruch, nagrywają filmy, a nawet robią zdjęcia. Wszystko po to, abyś mógł jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo swojego dobytku i swojej rodziny. Wyjeżdżasz na wakacje? Chcesz sprawdzić, jak sprawuje się nowa niania Twoich dzieci? A może w Twojej okolicy często zdarzają się włamania i chcesz uchronić swój dom przed złodziejami? Wybierz kamery online, które zapewnią Ci komfort i spokój we własnym domu. 


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.