Domowa kwarantanna – sprawdź, co robi Twoje dziecko

Postępująca epidemia i odgórne nakazy związane z ograniczeniem wychodzenia z domu i unikania kontaktu z innymi osobami całkowicie odmieniły nasze życie, zmieniły rozkład dni, a część z nas postawiły w trudnej sytuacji. Rezygnacja z planów, praca w trybie home office, zdalne nauczanie dzieci, odwołane wszystkie wydarzenia kulturalne, zamknięte teatry, galerie handlowe i kina. Przyzwyczajenie się do nowej sytuacji nie jest łatwe, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że konieczne – te ochronne zabiegi mają sprawić, żeby jak najszybciej wszystko mogło wrócić do normy. Czy domowa kwarantanna musi kojarzyć nam się negatywnie? Co w momencie, kiedy musimy wyjść do pracy i nie mamy pewności, czy nasze dziecko na pewno zostaje w domu? Jak zweryfikować, czy pilnie uczy się podczas zdalnych lekcji? Jak chronić bliskie nam osoby? Tu z pomocą przychodzi Bezpieczna Rodzina. 

Koronawirus w Polsce – zagrożenie

Koronawirus w Polsce niestety rozwija się coraz szybciej i dotyka coraz większej ilości osób. Jeżeli Ty lub Twoi bliscy macie objawy takie jak suchy kaszel, gorączka i ogólne osłabienie, nie wahaj się ani chwili. Natychmiast zadzwoń do sanepidu i powiadom o tym odpowiednie służby. Natomiast aby unikać zakażenia, zostań w domu i zdecyduj się na kwarantannę. Ogranicz wychodzenie po zakupy i kontakt z ludźmi. Pamiętaj – taka sytuacja wcale nie musi wiązać się z nudą. Jeżeli pracujesz zdalnie, na pewno zajmujesz się obowiązkami zawodowymi. Wolny moment zaś możesz poświęcić na porządki w domu lub ogrodzie, czytanie książek, czy naukę języka obcego, którą długo odkładałeś, bo brakowało Ci chwili dla siebie. Może czas zamówić przez internet wymarzony instrument i wolne dni wykorzystać na naukę gry na nowym urządzeniu? Koronawirus w Polsce ogranicza nam wiosenne spacery i korzystanie ze świeżego powietrza, uniemożliwia odwiedziny u bliskich osób. Z drugiej strony, pamiętaj, że przebywanie w domu może też przynieść nam coś pożytecznego. Dni spędzone w zamknięciu można dobrze wykorzystać, wszystko zależy od Twojego podejścia i Twoich pomysłów.

Domowa kwarantanna, sprawdzanie, co robi dziecko, czyli ręka chłopca z niebieskim zegarkiem z GPS od Bezpiecznej Rodziny ułożona na otwartym zeszycie wśród kolorowych kredek

Epidemia koronawirusa, a praca i opieka nad dzieckiem

Nie każdy niestety może pozwolić sobie na pracę zdalną. Należysz do osób, które mimo panującej epidemii Koronawirusa nie mogą pozostać w domu? Zapewne bardzo zależy Ci na tym, aby wszystkie osoby w domu mimo wszystko czuły się bezpiecznie. Dotyczy to w dużej mierze rodziców. Dorośli wychodząc do pracy, nie mają wyjścia i zostawiają swoje dzieci same. Nasuwa się zatem pytanie. Czy można mieć pewność, że syn lub córka nie opuszczają domowej kwarantanny, kiedy opiekunów nie ma w pobliżu? Epidemia koronawirusa trwa w najlepsze. Warto jednak już w tym momencie zastanowić się, jakie dodatkowe urządzenia przydadzą się zarówno teraz, jak i później. Do tego typu narzędzi, które jednocześnie są ciekawym gadżetem i chronią dziecko, dając rodzicom cenne informacje, chociażby o jego lokalizacji, należą smartwatche z GPS. Jeżeli chcesz jak najlepiej przygotować się do obecnie panującej sytuacji i kwarantanny, koniecznie zobacz, jakie narzędzia do ochrony mogą Ci się przydać.

Domowa kwarantanna i dyskretna kontrola nad dzieckiem

Modele od Bezpiecznej Rodziny takie jak GJD.06, czy GJD.11, to wielofunkcyjne smartwatche, które ułatwią Ci kontakt z dzieckiem zarówno na domowej kwarantannie, jak i po jej zakończeniu. Urządzenia pełnią rolę telefonu, który odbiera i wykonuje połączenia głosowe, ale mają też więcej przydatnych opcji. W połączeniu z naszą dedykowaną aplikacją Bezpieczna Rodzina zapewniającą bezpieczeństwo danych i umożliwiają dokładną lokalizację dziecka i nasłuch. Wysyłają także powiadomienia S.O.S, czy pozwalają na weryfikację historii przebytych tras i odwiedzonych przez Twoją pociechę miejsc. Dlaczego ten szczególny moment w domu z naszymi zegarkami to bezpieczeństwo dla dziecka i komfort dla rodzica?

Bezpieczna kwarantanna

Dzięki lokalizacji GPS, GSM, BTS i Wi-Fi przekonasz się, czy Twój syn lub córka na pewno są w domu. Nasłuch umożliwi przysłuchanie się temu, czy dziecko z całą pewnością uczy się podczas zdalnych szkolnych zajęć. A jeśli wydarzy się coś niespodziewanego, pociecha natychmiast powiadomi Cię o zagrożeniu za pomocą jednego przycisku S.O.S. Smartwatche z GPS od Bezpiecznej Rodziny mają dotykowe, kolorowe ekrany, wbudowane budziki, krokomierze, czy aparat. Dla dziecka stanowią ciekawy gadżet i jednocześnie dają rodzicowi możliwość komfortowej, dyskretnej kontroli. Nie musisz martwić się o tych, którzy zostają w domu, kiedy Ty jesteś w pracy. Bliskie osoby mogą czuć się bezpiecznie nawet, kiedy zostają na kilka godzin same.

Biała kamera wewnętrzna BD.08 oraz widok na elegancko urządzone wnętrze z białymi meblami w kuchni na wysoki połysk, drewnianym stołem, na którym stoi komputer, biały imbryk oraz zeszyt i czarna niewielka półka na której ustawione są kwiaty i biała kamera wewnętrzna od Bezpiecznej Rodziny

Koronawirus w Polsce, a bezpieczne dziecko w domu

Jeżeli jesteś rodzicem pracującym mimo epidemii, z całą pewnością warto, byś pomyślał o jeszcze jednym zabezpieczeniu dla swoich bliskich. Wygodnym sposobem na podgląd tego, co dzieje się w domu podczas nieobecności dorosłych, jest także kamera wewnętrzna BD.08. Ponieważ dzięki aplikacji urządzeniem można sterować z poziomu telefonu komórkowego, z łatwością przekonasz się, czym w danym czasie zajmuje się Twoje dziecko. Sprawdzisz, czy odrabia lekcje, czy nic mu nie grozi i czy aby na pewno nie wyszło z domu.

Kamera wewnętrzna do domu – dlaczego warto?

Koronawirus w Polsce i konieczność pozostania w domu zmuszają nas do szerszego spojrzenia na kwestię bezpieczeństwa. Kamera wewnętrzna, której obraz w jakości HD lub Full HD wyświetla się na telefonie w czasie rzeczywistym, jest z pewnością jednym z tych inteligentnych rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę, kiedy myślimy o zapewnieniu komfortu sobie oraz bliskim. Takie narzędzie przyda się także na późniejszy czas. Kiedy znowu będziemy mieć możliwość dłuższego wyjazdu, detekcja ruchu, obraz w ciemności, czy możliwość nagrywania i robienia zdjęć, z pewnością przyczynią się do spokojnego wypoczynku, bez zamartwiania się o to, czy naszym domu nie dzieje się nic, co mogłoby nas zaniepokoić.

Domowa kwarantanna – jakie atrakcje zapewnić dziecku

Jeżeli już przychodzi taki moment, że możesz poświęcić dziecku więcej czasu, warto sprawić, aby wspólne chwile były przyjemne i niezapomniane. Zaopiekuj się swoją pociechą, otwórz stary album ze zdjęciami i opowiedz synowi lub córce kilka ciekawostek związanych z członkami rodziny. Stwórzcie razem drzewo genealogiczne, uczcie się razem języka obcego. Grajcie w planszówki i układajcie puzzle. Wspólne gotowanie to świetny pomysł, by zarazić dziecko miłością do pieczenia, a oglądanie klasyków kina z pewnością pobudzi jego wyobraźnię i poszerzy horyzonty. Przymusowe przebywanie w domu nie musi być nudne. Epidemia Koronawirusa zatrzymała na chwilę świat jaki znamy. Warto w tym trudnym i specyficznym momencie jeszcze bardziej zatroszczyć się o dziecko, czy innych bliskich członków rodziny i sprawić, by czuli się bezpieczne. 

Bezpieczeństwo danych osobowych

Wybierając interaktywne i inteligentne rozwiązania od Bezpiecznej Rodziny masz pewność, że Twoje dane są całkowicie bezpieczne, przechowywane wyłącznie na polskich serwerach. Stawiając na stały rozwój i inwestycje w nowoczesne rozwiązania staramy się trafiać w potrzeby wszystkich osób zatroskanych o zdrowie, bezpieczeństwo i komfort swoich bliskich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.