Inteligentny dom – wszystko co powinieneś wiedzieć

Smart Home, czyli inteligentny dom, to system pozwalający na połączenie wszystkich instalacji w jedną kompleksową całość. To sieć połączonych instalacji: oświetleniowo-elektrycznych, grzewczych, czy systemów audio-video. Praktyczny inteligentny dom to także urządzenia alarmowe i monitorujące oraz instalacje przeciwpożarowe. To, jakie urządzenia znajdą się w zestawie Smart Home zależy od indywidualnych potrzeb domowników. Przy urządzaniu i wyposażaniu mieszkania, warto pamiętać, że system inteligentnego domu gwarantuje większe poczucie bezpieczeństwa. 

mała dziewczynka z kręconymi blond włosami w srebrnej sukience leży na jasnej podłodze w pokoju z białymi meblami

Praktyczny system inteligentnego domu – bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich

Smart Home można dowolnie konfigurować i rozszerzać według swoich indywidualnych preferencji. Podstawą każdego zestawu jest inteligentna centralka, która łączy cały system czujników i kamer. Platforma Bezpieczna Rodzina posiada najmniejszą centralkę dostępną na rynku. Jeżeli domownicy mają w swoich telefonach zainstalowaną odpowiednią, dedykowaną aplikację, bez problemu mogą sterować urządzeniami. Praktyczny system inteligentnego domu uchroni Twój dobytek przed pożarem, zalaniem, czy niebezpiecznym czadem i gazem. Akcesoria Bezpiecznej Rodziny posiadają aż trzy typy powiadomień – dźwiękowe, świetlne oraz zdalne.

Bezpieczna Rodzina to inteligentny dom

Zestawy dostępne na naszej platformie zawierają czujniki do domu oraz narzędzia umożliwiające wygodny monitoring zewnętrzny i wewnętrzny. Każdy z nas wie, jak niebezpieczne dla życia i zdrowia jest ulatniający się czad, gaz i dym. Czujnik dymuczujnik czadu i czujnik gazu to trzy podstawowe urządzenia, które powinny znajdować się w dobieranym zestawie. Dobrze, aby nasze domostwo wyposażone było także w kamery do monitoringu. Niezależnie od tego czy wychodzimy do pracy, na zakupy czy planujemy dłuższe wakacje, inteligentny dom, w którym znajduje się kamera zewnętrzna i kamera wewnętrzna zapewni nam możliwość stałego podglądu tego, co dla nas cenne. Obraz z kamer przekazywany jest w czasie rzeczywistym w jakości full HD, co zapewni dostrzeżenie każdego szczegółu. O takich nowoczesnych rozwiązaniach szczególnie warto pomyśleć, jeśli w domu są małe dzieci i osoby starsze. Życie pokazuje, że często zapominają one wyłączyć wodę, zakręcić kurek od gazu na kuchence, lub zostawiają niedomknięte drzwiczki od kominka. Tak naprawdę przecież nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, co może wydarzyć się w mieszkaniu pod naszą nieobecność.

mężczyzna trzyma w ręku tablet nad którym znajdują się wirtualne ikony symbolizujące smart home czyli inteligentny dom

Zainwestuj w bezpieczeństwo

Praktyczne rozwiązania, takie jak inteligentne domy, zapewniają domownikom ochronę przed zagrożeniami jakimi są zaczadzenie, zalanie, włamanie, kradzież, czy rozbój. Wybierając inteligentny dom, inwestujesz w wewnętrzny spokój i bezpieczeństwo swoje i bliskich. Wygodne sterowanie urządzeniami za pomocą aplikacji w telefonie, daje Ci pełną kontrolę nad dobytkiem niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywasz. Wyjazd na wakacje, czy wyjście do pracy nie musi wiązać się ze stresem. Jeżeli nie jesteś pewien jak zachowują się Twoje dzieci będąc z opiekunką, chcesz obserwować, czy Twój pies nie niszczy mebli, kamera wewnętrzna sprawdzą się idealnie. Monitoring posesji ułatwi kamera zewnętrzna – dzięki niej, podczas urlopu sprawdzisz, czy nikt nie kręci się wokół Twojego domu. Jeżeli natomiast zdarzy się włamanie, nagranie z urządzeń posłuży jako doskonały dowód i ułatwi poszukiwania sprawców. Kamery są wyjątkowo łatwe w instalacji i działają po podłączeniu ich do sieci Wi-Fi. Automatycznie przełączają się w tryb nocny, a modele zewnętrzne są odporne na warunki atmosferyczne. Kamery wewnętrzne posiadają funkcję detekcji ruchu. Wszystkie natomiast zapewniają zdalną ochronę i wygodny monitoring przez 24/7. 

Poczuj komfort

Każdy z nas pragnie czuć się w swoim domu komfortowo. Chcemy mieć azyl, do którego wracamy po wyczerpującym dniu pracy, czy dalekiej podróży. Urządzenia takie jak czujnik dymu, czujnik czadu, czy czujnik gazu w porę ostrzegą Cię przed niebezpieczeństwem, którego możesz nie dostrzec gołym okiem. Kamery zewnętrzne i wewnętrzne poinformują Cię o wykryciu ruchu. Informację o zagrożeniu otrzymasz na swój telefon komórkowy – na pewno jej nie przeoczysz i w porę zareagujesz. Pamiętaj, dom powinien kojarzyć się z komfortem. Spokój w miejscu, w którym żyjesz, to wartość bezcenna.

ręka mężczyzny w niebieskiej koszuli trzymająca białą żarówkę

Czym jest dom inteligentny?

Sformułowanie smart home, czyli inteligentny dom na stałe zagościło już w naszym słowniku. Czym charakteryzują się rozwiązania z tej dziedziny? Przede wszystkim mają nam one ułatwiać życie. Inteligentna żarówka sterowana za pomocą smartfona zapali się lub zgaśnie, rozjaśni, przyciemni lub zmieni kolor za pomocą kilku kliknięć w aplikacji. Inteligentne gniazdko włączymy i wyłączymy również przy pomocy telefonu komórkowego. Czujnik otwarcia drzwi i okien wyśle nam powiadomienie, kiedy ktoś niepowołany dostanie się do naszego domu. Czujniki czadu, dymu, gazu, czy zalania mogą ocalić nasze zdrowie, a nawet życie. Urządzając nowe mieszkanie z pewnością warto wziąć pod uwagę możliwość montażu tego typu dodatkowych zabezpieczeń. Ich cena nie jest wygórowana, a my z zakupu możemy czerpać jedynie korzyści. Oczywiście tego typu narzędzia można zamontować praktycznie w każdym wnętrzu – również w domu, w którym mieszkamy od lat. Co więcej, smart home to także oszczędność pieniędzy. Pozostawione włączone do gniazdka żelazko, czy uśpiony telewizor pobierają prąd. Posiadając aplikację, wygodnie i szybko możemy pozbawić te urządzenia zasilania. Domy inteligentne, to zdecydowanie domy wygodne i nowoczesne.

słonie kobiety trzymające telefon komórkowy z ikonami smart home

Korzyści montażu systemu inteligentny dom

– Możliwość kontrolowania, co dzieje się w domu (również zdanego).

– Intuicyjna obsługa. 

– Estetyczne i niewielkie czujniki systemowe nie zakłócają harmonii wnętrza.

– Integracja systemów i urządzeń.

– Zestawy Smart Home to nieograniczona możliwość rozbudowy systemu.

– Komfort i bezpieczeństwo domowników. 

– Atrakcyjna cena urządzeń.

Dopasuj zestaw smart home do potrzeb Twojej rodziny 

Wybierając inteligentne rozwiązania dla swojego domu, przede wszystkim pomyślmy o tym, które urządzenia zagwarantują bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim. Na początku warto zadać sobie kilka kluczowych pytań, które ułatwią nam podjęcie decyzji.

1. Jakie czujniki są niezbędne w Twoim domu?
2. Czy do swojego inteligentnego domu potrzebujesz czujnika czadu, gazu i dymu?
3. Co wchodzi w skład zestawów?
4. Jak konfigurować zestawy?
5. Czy możesz kupić pojedyncze sztuki urządzeń inteligentnego domu? 
6. Ile kamer potrzebuje inteligentny dom?
7. Czy instalacja urządzeń jest szybka i łatwa?
8. Jakie są zalety aplikacji i czy pozwala ona na zdalne sterowanie urządzeniami?

płonący wysoki ogień którego można uniknąć dzięki czujnikowi dymu

Rozwiązania szyte na miarę 

Niezależnie od tego jakie urządzenia posiadamy w domu, czy jest to kuchnia gazowa, czy elektryczna, czujniki są niezbędną i pierwszą pomocą w razie zagrożenia. Sygnał dźwiękowy, świetlny i zdalny w aplikacji, natychmiast poinformuje Ciebie oraz domowników o potencjalnym zagrożeniu.
Podstawą każdego kompletu jest inteligentna centralka scalająca wszystkie narzędzia zawarte w zestawie smart home. Dzięki niej, możesz intuicyjnie sterować  wszystkimi czujnikami z dowolnego miejsca, w którym aktualnie przebywasz. Zestawy można komponować wedle własnych potrzeb i upodobań. Inteligentny dom daje wiele możliwości. Przede wszystkim jednak zapewnia poczucie bezpieczeństwa i komfort w miejscu, które powinno być ciepłym i spokojnym azylem.  

Inteligentne domy gwarantują bezpieczeństwo

Kamery 

Kamera wewnętrzna powinna znaleźć się w kilku miejscach w domu. Dobrze zamontować ją przy głównym wejściu, drzwiach balkonowych, w salonie, kuchni oraz pokojach dziecięcych. Kamera zewnętrzna ułatwi nam obserwację tego, co dzieje się na naszej posesji dlatego najwygodniej, aby pokazywała obraz z podjazdu, czy ogrodu. Inteligentny dom wyposażony w kamery, z których podgląd mamy w czasie rzeczywistym o każdej porze dnia i nocy, pozwala spokojnie wyjechać na urlop, czy udać się na ważne, kilkudniowe służbowe spotkanie. Dzięki funkcji detekcji ruchu, kiedy tylko zdarzy się coś niepokojącego, od razu zostaniemy o tym poinformowani za pomocą dedykowanej aplikacji. Co więcej, kamery nagrywają oraz robią zdjęcia. Oznacza to, że w przypadku rabunku, możemy mieć ważny dowód w sprawie i szybciej znaleźć osoby odpowiedzialne za włamanie.  

Czujniki 

Czujnik gazu, dymu, czadu, czy zalania warto zamontować w kuchni oraz w łazience. Są one niewielkich rozmiarów i z pewnością ich obecność nie wpłynie na harmonię naszego wnętrza. Pamiętajmy, aby nie przesłaniać ich innymi rzeczami. Montaż jest bezproblemowy i trwa zaledwie chwilę. Te małe urządzenia gwarantują nam bezpieczeństwo, dlatego warto zadbać, aby były na wyposażeniu każdego inteligentnego domu. Jeżeli Twoi rodzice lub dziadkowie mieszkają sami i martwisz się o ich bezpieczeństwo, koniecznie pomyśl o rozwiązaniach, które są wygodne i inteligentne. Jeżeli w ich otoczeniu zacznie ulatniać się gaz, pojawi się dym, czy problem z nieszczelną pralką lub zlewem, natychmiast dowiesz się o tym dzięki aplikacji w telefonie. Umożliwi Ci to szybką reakcję i sprawne powiadomienie odpowiednich służb. W dzisiejszych czasach, inteligentnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Nie wymagają one skomplikowanych instalacji, można je dowolnie łączyć w indywidualne zestawy. Pamiętaj! W prosty sposób możesz ochronić siebie i swoich bliskich przed niebezpieczeństwem. 

Automatyka domowa i aplikacja

Poznaj wszystkie produkty Bezpiecznej Rodziny i przekonaj się, jak sprawić, by Twoje mieszkanie zyskało miano inteligentnego domu. Pamiętaj! Urządzenia nie wymagają skomplikowanych instalacji, a dzięki dedykowanej aplikacji i inteligentnej centralce, możesz łatwo zarządzać całym systemem. Wszystkie informacje zawsze masz pod ręką – w swoim telefonie komórkowym. W smartfonie włączysz i wyłączysz gniazdko, bez problemu zrobisz zdjęcie za pomocą kamery wewnętrznej lub zewnętrznej, czy zdalnie będziesz sterować inteligentną żarówką. Niech Twój dom będzie miejscem, w którym wszyscy czują się dobrze i bezpiecznie. 

Produkty inteligentnego domu

Inteligentny dom, to wiele różnych urządzeń, które poprawiają komfort, przynoszą oszczędności i gwarantują bezpieczeństwo. Niektóre należy po prostu podłączyć do gniazdka, inne wykorzystują łączność Wi-Fi. Wszystkie są wyjątkowo przydatne i łatwe w instalacji. Należą do nich:

 • Inteligentne gniazdko – daje możliwość ustawienia Smart Zdarzeń, a aplikacja zawsze pokaże, czy urządzenie jest włączone, czy wyłączone. Gniazdko pozwala na ustawienie indywidualnego harmonogramu z uwzględnieniem konkretnych godzin, również bez używania aplikacji.
 • Czujnik dymu – o niebezpieczeństwie informuje za pomocą powiadomień świetlnych, głosowych oraz zdalnych. O zagrożeniu dowiesz się dzięki natychmiastowym powiadomieniu w aplikacji. Jest niewielkich rozmiarów, a jego instalacja nie wymaga użycia skomplikowanych narzędzi. 
 • Inteligentna żarówka – pozwala na zdalne sterowanie światłem. Posiada czasowy włącznik i wyłącznik, można nią zarządzać z poziomu wygodnej w obsłudze aplikacji. Co więcej, ma aż 16 milionów kolorów oświetlenia/
 • Czujnik czadu – zainstalowany w inteligentnym domu, w razie niebezpieczeństwa natychmiast powiadamia o zagrożeniu poprzez alarm dźwiękowy i zdalnie w aplikacji. Łatwy w instalacji. Jego niewielki rozmiar nie zakłóci harmonii Twojego wnętrza. 
 • Inteligentny czujnik ruchu – gwarantuje bezpieczeństwo w Twoim domu. Przesyła powiadomienia natychmiast, kiedy tylko wykryje ruch. Przy współpracy z innymi urządzeniami z serii Bezpieczny Dom, może uruchomić kolejne zdarzenia, np. włączyć światło. 
 • Czujnik gazu – powiadomienie o wykryciu zagrożenia natychmiast pojawi się na Twoim telefonie. Umożliwia ustawienie funkcji Smart Zdarzenia. 
 • Kamera zewnętrzna – zapewnia wysokiej jakości obraz FULL HD, jest odporna na warunki atmosferyczne. Działa 24/7 przy podłączeniu do Wi-Fi. Wysyła powiadomienia o wykryciu ruchu. Posiada także funkcję nagrywania i robienia zdjęć.
 • Kamera wewnętrzna – gwarantuje najwyższej jakości obraz FULL HD i monitoring domu przez 24/7. Posiada funkcję detekcji ruchu i automatycznie przełącza się w tryb nocny. Działa po podłączeniu do sieci Wi-Fi. 
 • Czujnik zalania – to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na natychmiastowe wykrycie zalania w domu. Może zostać połączony w inteligentny system z innymi czujnikami.
 • Inteligentny czujnik otwarcia drzwi i okien – urządzenie pokaże Ci w aplikacji, czy okna i drzwi w Twoim domu są otwarte, czy zamknięte. Posiada funkcję Smart Zdarzenia. 
 • Inteligentna centralka – najmniejsza centralka dostępna na rynku. Podstawowy element zestawów Smart Home. Łatwa instalacja „one-click”.

Bezpieczeństwo jest bezcenne

Uważasz, że inteligentny dom wiąże się z ogromnymi kosztami? Uspokajamy. Ceny urządzeń nie są wygórowane, a korzystanie z nich przynosi same korzyści – również finansowe. Wychodząc z domu nie pamiętasz, czy wyłączyłeś żelazko, czy aby na pewno na szafce nie została włączona lokówka? Inteligentne gniazdko sprawi, że problem zostanie natychmiast rozwiązany. Wyjeżdżając na wczasy, chcesz sterować światłem w domu? Spokojnie – inteligentna żarówka sprawdzi się idealnie. Zostań właścicielem inteligentnego domu i ciesz się pełnią bezpieczeństwa oraz spokojem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.