Jak sprawić by dom był bezpiecznym miejscem?

We własnym domu powinniśmy czuć się jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie. Dlatego tak ważne jest zadbanie wspomniane bezpieczeństwo m.in. poprzez zastosowanie odpowiednich systemów zabezpieczających. Alarmy, takie jak czujniki gazu, czadu, czy dymu to tylko jeden ze sposobów odstraszenia potencjalnych złodziej i włamywaczy. Sprawdźmy, jak jeszcze można zabezpieczyć swój dobytek.

Pilnie strzeżona twierdza – Twój dom pod szczególnym nadzorem

Nie trzeba od razu zatrudniać wykwalifikowanych ochroniarzy, ani zawierać umowy o współpracę z firmą ochroniarską, aby móc cieszyć się spokojem i bezpieczeństwem we własnym domu. Są na to i inne metody, takie jak choćby instalacja monitoringu. Wystarczy w tym celu zastosować kamery do podglądu tego, co dzieje się wewnątrz domu i na zewnątrz posesji.

Oko na dom można mieć bez konieczności przebywania w jego pobliżu i stałego śledzenia tego, co się w nim dzieje. Kamery monitoringu, wewnętrzne i zewnętrzne można, obsługiwać za pomocą aplikacji w smartfonie lub przez konto WWW użytkownika. Konieczne jest jednak posiadanie dostępu do Internetu. W praktyce więc nawet będąc na wakacjach, właściciele domu mogą co pewien czas sprawdzać, co się w nim dzieje.

biała kamera zewnętrzna

Jak wygląda system monitoringu domu?

Liczba niezbędnych kamer zewnętrznych montowanych na prywatnych posesjach zależy od wielkości domu i terenu, który go otacza. Podstawowy system do monitorowania domów prywatnych powinien składać się z 4 kamer z podczerwienią, które zaleca się zamontować w każdym rogu domu, jak i z kamer wewnętrznych, aktywowanych na ruch, z wewnętrznym alarmem przy detekcji ruchu. Kamery mogą rejestrować materiał wideo, który zapisywany jest następnie na serwerach. Można go odczytać zawsze wtedy, gdy okaże się to konieczne. Wykrywanie ruchu przez detektory montowane w kamerach online służących do monitorowania terenu domu i posesji pozwala na oszczędzanie baterii i uaktywnienie się nagrywania, jeśli ktoś lub coś zacznie poruszać się w ich zasięgu.

Alarm z powiadomieniem dla właściciela

Istnieje wiele różnego rodzaju systemów alarmowych, które można wykorzystać w swoim domu. Minęły czasy, w których jedynym zabezpieczeniem domu był głośny sygnał dźwiękowy, który uaktywniał się w momencie wyważenia drzwi zewnętrznych. Coraz częściej właściciele domów jednorodzinnych przychylnie patrzą na nowinki techniczne w dziedzinie alarmów i monitoringu również w kontekście dekoracji do domu. W efekcie monitoring domu za pomocą zainstalowanych w nim kamer może być obsługiwany przez właścicieli przy użyciu smartfona lub przez konto w serwisie internetowym. W aplikacji „Bezpieczny Dom” właściciel może otrzymywać powiadomienia o nieuprawnionym wtargnięciu na posesję. Aplikacja wysyła natychmiastowy alert do osób zdefiniowanych uprzednio w systemie, a one mogą odpowiednio zareagować. Co więcej, złodziej może nie być świadomy, że swoim zachowaniem uruchomił alarm, a w ciągu zaledwie kilku minut w miejscu tym może zjawić się patrol policji.

Systemy monitoringu domu w takich wypadkach szybko przesyłają obraz do aplikacji w smartfonie i alert o włamaniu, nawet jeśli właściciel danej nieruchomości znajduje się daleko od posesji.

para siedząca na szarej sofie w salonie

Kamery w domu – monitoring dla bezpieczeństwa dzieci

Do założenia monitoringu powinno skłonić nas nie tylko ryzyko wtargnięcia do naszego domu włamywaczy czy ryzyko działalności wandali. Kamery monitoringu przydają się w wielu różnych sytuacjach. Jeśli dziecko jest już na tyle duże, że może zostawać samodzielnie w domu, to dzięki kamerom możemy sprawdzić przez dedykowaną aplikację, co nasze pociechy robią. Czy rzeczywiście zjadły obiad, czy jednak podzieliły się nim z czworonożnym pupilem? Czy odrabiają lekcje, czy raczej rzuciły w kąt tornister i oglądają telewizję, albo grają w gry?

Kamery monitoringu domowego przydatne okazują się także i wtedy, gdy zatrudniamy nianię. Kamery powiedzą nam, czy wybór opiekunki był słuszny i czy możemy jej rzeczywiście w pełni zaufać. Ta sama zasada odnosi się do zatrudniania m.in. gosposi czy sprzątaczek. Kamery stanowią dla nas solidne wsparcie w rozpoznawaniu, kim właściwie są zatrudniane przez nas osoby, pozostające pod naszą nieobecność w domu.

Jak stworzyć solidny system zabezpieczający dom?

Obecnie nie trudno jest stworzyć w swoim domu odpowiedni system monitoringu, którym można sterować na odległość. Wystarczy, że zamówimy kamerę lub kamery – zewnętrzne lub wewnętrzne, w zależności od tego, co właściwie chcemy monitorować. Następnie trzeba je zainstalować w swoim domu w newralgicznych miejscach, a jednocześnie powinny one być jak najmniej widoczne.

Kolejnym krokiem jest pobranie na telefon lub komputer aplikacji „Bezpieczny Dom” i zalogowanie się do niej. Na swoim indywidualnym koncie klient będzie mógł aktywować pakiet z dostępem do usługi np. Bezpieczny Dom oraz dodać na nim kolejne, zainstalowane w swoim domu kamery. Dzięki nim, uzyska podgląd na żywo, będzie mógł sterować kamerami nawet w zasięgu 360 stopni, o ile urządzenie ma taką funkcjonalność. Prosty monitoring domu nie jest bardzo kosztowny, a w zamian otrzymujemy ważny dla nas i naszych domowników element zabezpieczenia swojego dobytku.

Poznaj kamerę zewnętrzną BD.04

Kamera zewnętrzna BD.04

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.