Bezpieczna zima, czyli smart home dla każdego domu

Zima to czas, który wiele osób chętnie spędza w zaciszu własnego domu lub mieszkania. Z drugiej strony, okres okołoświąteczny wiąże się z częstymi wyjazdami, podczas których dom warto należycie zabezpieczyć. Jak to zrobić? Skorzystaj z naszych propozycji  i wybierz urządzenia, które zwiększą bezpieczeństwo domu podczas Twojej nieobecności!

Czemu warto zabezpieczyć dom zimą?

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na wyjazdy świąteczne i noworoczne. Tradycja spędzania Bożego Narodzenia w domu rodzinnym nie jest już tak popularna, jak kiedyś; dziś dobrą sławą cieszą się wspólne, zimowe wyjazdy. 
Pamiętasz jeszcze film „Kevin sam w domu”? Historia bogatej rodziny, której dom przestępcy postanawiają okraść podczas ich nieobecności wcale nie jest odosobnionym przypadkiem! Niestety – końcówka roku jest idealnym okresem dla włamywaczy, którzy tylko czyhają na to, aż domy opustoszeją na co najmniej kilka dni.

Jak chronić swój kąt podczas wyjazdów zimą?

Przede wszystkim warto zadbać o możliwość regularnej kontroli domu przez zaufaną osobę. Może być nią sąsiad czy też krewny, który akurat nie wyjeżdża na święta. Fakt, że dom pod nieobecność rodziny bywa odwiedzany z pewnością zniechęci potencjalnych rabusiów do próby włamania. Co jednak, jeśli nie masz możliwości poproszenia kogokolwiek o pieczę nad domem? W takiej sytuacji z pomocą pospieszą Ci inteligentne urządzenia, które zadbają o bezpieczeństwo Twojego gniazdka podczas gdy cała rodzina wyjedzie na upragniony urlop.

Bezpieczna zima, czyli dziewczynka w ciemnej kurtce i żółtej czapce biegnie przez zimowy las ciągnąć lewą ręką mężczyznę w zielonej kurtce i białej czapce, a w prawej dłoni trzymając rękę kobiety w ciemnej puchowej kurtce z kraciastym szalikiem

Czujniki ruchu, kamery i inne akcesoria dla bezpiecznego domu

Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych produktów, które pomogą Ci w zabezpieczeniu domu podczas zimowych wycieczek. Dzięki tym drobiazgom i dedykowanej aplikacji Bezpieczny Dom, podczas wyjazdu na święta, Sylwestra czy ferie będziesz mógł spać spokojnie!

Inteligentny czujnik ruchu

Aby niepowołane osoby zrezygnowały z wizyty w Twoim domu, najprościej jest sprawić wrażenie, że ktoś w nim przebywa. Nie musisz wysilać się na rozwiązania, jakie stosował Kevin McCallister – istnieje znacznie prostszy sposób. Jest nim inteligentny czujnik ruchu, który powiadomi Cię, jeśli tylko zarejestruje zamieszanie w pomieszczeniach Twojego domu. Czujnik ruchu to obowiązkowe wyposażenie każdego inteligentnego domu. To niewielkie urządzenie pozwala na wywoływanie następujących po sobie zdarzeń (np. włączenie światła po wykryciu ruchu). Całkowitą, zdalną kontrolę nad sprzętem zyskasz dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej.

Czujnik otwarcia drzwi i okien

Boisz się, że w ferworze pakowania się na wyjazd zapomniałeś zamknąć drzwi lub okna? Zanim zawrócisz, możesz sprawdzić to za pomocą aplikacji mobilnej – wystarczy, że wcześniej zdecydujesz się na czujnik otwierania drzwi i okien. Urządzenie pozwoli Ci na ustalenie dowolnej sekwencji zdarzeń – np. rozbrojenie czujnika po włączeniu światła.

Kamera wewnętrzna z czujnikiem ruchu

Dzięki stałemu dostępowi do sieci, kamera pozwoli Ci mieć stały dostęp do tego, co dzieje się w Twoim domu. Kamera Wi-Fi posiada również czujnik ruchu, dzięki któremu otrzymasz powiadomienie zawsze, gdy urządzenie wykryje czyjąś obecność w pomieszczeniu. Kamera obrotowa działa sprawnie również po zmroku, przełączając się na tryb nocny. Urządzenie za pomocą jednego przycisku zapisze zarejestrowany obraz. Jeśli podczas Twojej nieobecności w domu dojdzie do włamania, zapis z kamery w postaci filmów i zdjęć posłuży Ci jako ważny dowód w postępowaniu sądowym.

Nie tylko czujnik ruchu… wybierz zewnętrzną kamerę do monitoringu

Lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego dobrą kamerę warto zainstalować już przed wejściem do domu. Kamera zewnętrzna odporna na warunki atmosferyczne nagra wszelkie, niepokojące zdarzenia niezależnie od pory dnia. Podobnie jak w przypadku kamer do wnętrz, urządzenie pozwoli Ci na zapisanie zarejestrowanych obrazów. Taki sprzęt sprawdzi się nie tylko w celu ochrony przed włamywaczami, ale i osobami chcącymi dostać się do Twojego samochodu.

Ochrona domu zimą – stary, sprawdzony alarm

Urządzenia alarmowe emitujące dźwięk to kolejny sposób na skuteczne zabezpieczenie posesji podczas dłuższych wyjazdów. Tego rodzaju sprzęty wymagają wprowadzenia odpowiedniego kodu do uzbrojenia i rozbrojenia alarmu, dlatego żadna, niepowołana osoba nie wejdzie do Twojego domu bez wywołania zamieszania. Niektóre alarmy wyposażone są w funkcję automatycznego powiadamiania policji.

Urządzenia smart home na zimę, czyli tablet ze screenem panelu zarządzającego urządzeniami smart home w rękach mężczyzny

Zima w bezpiecznym domu – o czym jeszcze warto pamiętać?

Nawet, jeśli okres świąteczny zdecydujesz się spędzić w rodzinnym domu, warto zadbać o to, by wszyscy domownicy byli absolutnie bezpieczni w trakcie błogiego wypoczynku. Należy pamiętać, że zima to okres grzewczy, a zatem czas zwiększonego ryzyka zatruć czadem oraz gazem.
Komfort i bezpieczeństwo wszystkich domowników zwiększą czujniki czadu, dymu oraz gazu. W zależności od tego, w jaki sposób ogrzewasz swój dom wybierz sposób alarmowania o przekroczeniu stężenia danych substancji powietrzu. Takim czujnikiem również możesz sterować z dowolnego miejsca na świecie!

Czujnik ruchu i inne urządzenia to spokojny odpoczynek domem

Aby zimowe wyjazdy były pozbawione stresu i niepotrzebnych obaw, warto zabezpieczyć dom używając nowoczesnego sprzętu. Urządzenia takie jak czujnik ruchu, kamera zewnętrzna, czy czujnik otwarcia drzwi i okien pozwolą Ci na zdalną kontrolę tego, co dzieje się na Twojej posesji. Być może to najwyższy moment, aby zamówić dobre urządzenie alarmujące?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.