Bezpieczny dom – spokojny wyjazd na wakacje

Cały rok planujemy wyjazd na wakacje. Tworzymy w głowie plany, marzymy, by odwiedzić nowe, nieznane miejsca lub wrócić tam, gdzie bardzo nam się podobało. Niezależnie od tego, dokąd się wybieramy, martwimy się o pogodę, komfort w hotelu i bezpieczną podróż. Wyjeżdżając na urlop, musimy pamiętać o zabezpieczeniu naszego dobytku, ponieważ to właśnie od nas dużej mierze zależy, czy zostaniemy ofiarami włamywacza. Zawsze należy pamiętać, że włamanie do domu nie jest dla przestępcy spontaniczną decyzją. Zazwyczaj poprzedzone jest ono wielogodzinną obserwacją i poszukiwaniem słabych punktów na posesji. Rabusie sprawdzają zabezpieczenia, oglądają zamki, określają swój główny cel i czekają na najlepszą dla siebie okazję. Coraz częściej, oprócz starannej obserwacji, przestępcy wykorzystują do zdobywania informacji portale społecznościowe (Facebook, Instagram). Ich atak na nasz dom to zaburzenie bezpieczeństwa i ingerencja w naszą prywatność dlatego, zanim pojedziemy na wakacje, warto zainwestować w monitoring domu.

czarny klucz od włożony w zamek w drzwi domowych przymocowany do zestawu ze srebrnymi kluczami wiszącymi swobodnie

Smart Home to bezpieczny dom – wybierz monitoring, z którym możesz odpocząć na wakacjach

Zestaw Smart Home w zależności od potrzeb i preferencji użytkownika, może być konfigurowany na wiele sposobów. Szukając zestawu niezbędnego do ochrony naszego domu przed wyjazdem na urlop, warto poznać asortyment sklepu Bezpieczna Rodzina, który oferuje m.in. kamery wewnętrzne i kamery zewnętrzne. Wszystkie urządzenia, dzięki inteligentnej centralce scalającej, stworzą najlepszy system bezpieczeństwa dla twojego domu.

Monitoring zewnętrzny zapewni nam kamera zewnętrzna Full HD WiFi. Jej główne funkcje to:

 • detekcja ruchu;
 • zdalna ochrona, 24/7 monitoring domu;
 • automatyczne wysyłanie powiadomienia;
 • obraz w jakości Full HD;
 • możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów;
 • zapis obrazu w ciemności;
 • odporność na warunki atmosferyczne.

Monitoring wewnętrzny zapewni nam kamera wewnętrzna Full HD WiFi charakteryzująca się:

 • detekcją ruchu i automatycznym alarmem;
 • dwustronną komunikacją głosową;
 • obrazem na żywo 24/7;
 • trybem nocnym;
 • automatycznym nagrywaniem, po wykryciu ruchu;
 • sterowaniem kamerą za pomocą aplikacji Bezpieczna Rodzina;
 • automatycznym powiadomieniem o wykryciu ruchu;
 • możliwością robienia zdjęć i nagrywania filmów w najwyższej jakości Full HD.
bezpieczny dom jednorodzinny z niebieskim dachem i dużymi drzwiami garażowymi oraz światłem w oknach na tle jasnego letniego nieba

Co jeszcze możesz zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo na swojej posesji?

1. Zasłoń okna — im mniej potencjalny intruz zobaczy w naszym domu, tym większa szansa na to, że zrezygnuje z próby włamania.

 2. Zamontuj inteligentne oświetlenie — poprzez aplikację Bezpieczna Rodzina jesteś w stanie zapalać i gasić światło w różnych pomieszczeniach o dowolnych godzinach. W ten sposób będziesz imitować swoją obecność w domu, co sprawnie może odstraszyć włamywacza. 

3. Zadbaj o dobre zamki — skutecznym zabezpieczeniem posesji, będzie zamontowanie kilku zamków w drzwiach wejściowych. Główne wejście, brama garażowa i okna powinny być szczelnie zamknięte. W tym przypadku sprawdzi się czujnik otwierania drzwi i okien.

 4. Na swoim profilu w mediach społecznościowych pochwal się zdjęciem z powrotu do domu. 

5. Zaprzyjaźnij się z sąsiadami, naprawdę warto utrzymywać z nimi dobry kontakt. Podczas naszej nieobecności można poprosić ich o doglądanie naszej posesji i w przypadku zagrożenia o wezwaniem odpowiednich służb. Smart Home daje nam komfort i bezpieczeństwo. Inteligentne urządzenia pozwalają na kontrolę swojego domu 24/7, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy. Wybierając zestaw Smart Home, inwestujesz w swój spokój i ochronę domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.