Usługa Bezpieczny Dom w aplikacji Bezpieczna Rodzina – zalety nowoczesnych rozwiązań dla domów

Żyjemy w złotym wieku rozwoju technologii. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci przeszliśmy od telefonów przewodowych do małych komputerów, które zmieszczą się w naszych kieszeniach i są w stanie jednocześnie obsługiwać dziesiątki aplikacji. Postępująca automatyzacja zagościła się również w naszych domach tworząc je bezpieczniejszymi oraz bardziej nowoczesnymi. Technologia zmieniła wszystko na świecie – i świetnie odzwierciedla to technologia Smart Home, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Ale czym jest inteligentny dom? Jakie korzyści przynoszą nowoczesne wnętrza? Co to jest usługa Bezpieczny Dom?

Inteligentne domy z usługą Bezpieczny Dom – co to oznacza?

Budynek, który zawiera sieć komunikacyjną łączącą różne urządzenia i pozwalającą na zdalną kontrolę oraz monitorowanie przy pomocy elektronicznych rozwiązań to właśnie Smart Home. Mechanizmy te łączą się z Internetem, a Ty przez aplikację Bezpieczna Rodzina w usłudze Bezpieczny Dom w smartfonie masz do nich dostęp i zdalnie nimi sterujesz. Innymi słowy, inteligentne domy to takie, z którymi domownicy są w stanie się porozumieć i któremu mogą wydawać różnego rodzaju polecenia. Tworzenie takich nowoczesnych przestrzeni jest coraz łatwiejsze, ponieważ Internet szerokopasmowy jest szybszy, bardziej niezawodny i tańszy, niż kiedykolwiek wcześniej. Nawet starsze nieruchomości, takie jak kamienice z grubymi ścianami, mogą być smart. Brzmi to bardzo skomplikowanie, ale wprowadzenie takiego systemu jest dziecinnie proste. Podsumowując, Bezpieczny Dom to miejsce zamieszkania, w którym urządzenia podłączone do Internetu umożliwiają zdalne monitorowanie systemów i zarządzanie nimi, takich jak oświetlenie, ogrzewanie, czy kontrolę dymu lub zalania. Dzięki temu już nigdy nie będziesz musiał spieszyć się z powrotem do domu, żeby sprawdzić, czy wyłączyłeś wodę lub żelazko.

Aplikacja Bezpieczna Rodzina w usłudze Bezpieczny Dom

Inteligentne domy – jakie urządzenia oferują?

Na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju urządzenia, które mają za zadanie ułatwiać nam codzienne życie. Inteligentne ekspresy do kawy, które zaparzą ci świeżą filiżankę, gdy tylko wyłączy się poranny alarm w smartfonie. Inteligentne lodówki, które śledzą daty ważności produktów, sporządzają listy zakupów, a nawet tworzą przepisy na podstawie aktualnie dostępnych składników. I wiele innych służących podobnie jak Bezpieczny Dom do ułatwienia wykonywania codziennych obowiązków.

 • Telewizory Smart łączą się z Internetem, aby uzyskać dostęp do treści za pośrednictwem aplikacji, takich jak wideo na żądanie i muzyka. Niektóre inteligentne telewizory zawierają również rozpoznawanie głosu lub gestów.
 • Inteligentne systemy oświetleniowe, które się w zależności od dostępności światła dziennego regulują natężenie oświetlenia.
 • Inteligentne termostaty są wyposażone w zintegrowaną sieć Wi-Fi, która pozwala użytkownikom planować, monitorować i zdalnie sterować temperaturami w domu. Urządzenia te uczą się również zachowań właścicieli domów i automatycznie modyfikują ustawienia, aby zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort i wydajność.
 • Inteligentne zamki i mechanizmy otwierania drzwi garażowych – użytkownicy mogą przyznać lub zablokować dostęp odwiedzającym. Inteligentne zamki mogą również wykryć, kiedy mieszkańcy są w pobliżu i odblokować dla nich drzwi.
 • Inteligentne kamery szpiegowskie Bezpieczny Dom – mieszkańcy mogą monitorować swoje domy, gdy są w pracy lub na wakacjach. Inteligentne czujniki ruchu potrafią także rozpoznać różnicę między mieszkańcami, gośćmi, zwierzętami domowymi i włamywaczami, a także mogą powiadomić władze w przypadku wykrycia podejrzanego zachowania.
 • Monitory systemu domowego mogą na przykład wykrywać przepięcia elektryczne i wyłączać urządzenia lub wykrywać awarie wody, czy zamrażanie rur i wyłączać wodę, aby zapobiec zalaniu Twojego domu.

Usługa Bezpieczny dom – jakie są jej zalety?

Teraz, gdy wyjaśniliśmy, czym są inteligentne domy, odpowiemy na pytanie dlaczego warto zainwestować w nowoczesne wnętrza oraz usługę Bezpieczny Dom?

 • Lepsze bezpieczeństwo i ochrona – możesz posiadać systemy alarmowe do ochrony domu, ale inteligentne domy z usługi Bezpieczny Dom zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Czujniki i kamery sprawiają, że uchronisz się przed niebezpieczeństwem oraz możesz szybko wezwać pomoc, gdy jesteś w pracy lub na urlopie.
 • Nadzór – otrzymywanie natychmiastowych powiadomień pozwala reagować na sytuacje kryzysowe. Zdalny dozór domu jest ważnym czynnikiem, szczególnie dla osób pracujących. Domami najczęściej atakowanymi przez złodziei są te, które są puste w ciągu dnia, dlatego należy rozważyć system Smart Home
 • Zarządzanie wszystkimi urządzeniami za pomocą jednej aplikacji Bezpieczna Rodzina w usłudze Bezpieczny Dom – możliwość połączenia całej technologii w domu za pośrednictwem jednego interfejsu jest ogromnym krokiem naprzód w zakresie technologii i zarządzania domem. Teoretycznie wszystko, co musisz zrobić, to nauczyć się korzystać z jednej aplikacji na smartfonie, a będziesz mógł korzystać z niezliczonych funkcji i urządzeń w całym domu. To skraca czas nauki nowych użytkowników i ułatwia dostęp do funkcji, których naprawdę potrzebujesz, aby dbać o bezpieczeństwo swojej rodziny.
 • Opieka nad dziećmi, zwierzętami i starzejącymi się rodzicami – monitorowanie wideo, wykrywanie ruchu i inteligentne zamki na drzwiach mogą pomóc ci pilnować swoich pociech, gdy są same w domu. Możesz także skontaktować się ze starszą lub chorą osobą, którą się opiekujesz, a nawet powiedzieć zwierzakowi, żeby zszedł z kanapy przez głośnik w kamerze wewnętrznej. Aby jeszcze bardziej zadbać o ich bezpieczeństwo możesz rozszerzyć usługę Bezpieczny Dom o dodatkowe pakiety w ramach Bezpiecznej Rodziny.
Kamera wewnętrzna z aplikacją Bezpieczna Rodzina w usłudze Bezpieczny Dom

Usługa Bezpieczny Dom – inwestycja w nowoczesne wnętrza

W dzisiejszym świecie technika, która poprawia nasze bezpieczeństwo jest absolutną koniecznością. Co najważniejsze, wszystkim sterujesz z aplikacji zainstalowanej w telefonie. Korzystając z technologii w domu, możesz kontrolować i sprawdzać, co dzieje się w domu z każdego miejsca na świecie. Wybierając zabezpieczenia do swojego domu, zwracaj uwagę przede wszystkim na ich praktyczność. Usługa Bezpieczny Dom oferuje szereg rozwiązań mających na celu poprawę komfortu życia domowników.

 • Kamera wewnętrzna – to urządzenie, dzięki któremu przez 24/7, z poziomu telefonu komórkowego, masz możliwość sprawdzenia, co dzieje się w Twoim domu. Obraz przesyłany jest na żywo, co daje możliwość natychmiastowej reakcji. Komunikacja głosowa to funkcja dzięki której możesz zarówno słuchać, jak i być słyszalny w pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie. Jeżeli martwisz się, bo z domownikami za długo nie ma kontaktu, wystarczy, że na swoim telefonie otworzysz dedykowaną aplikację Bezpieczna Rodzina z usługą Bezpieczny Dom. Sprawdzisz, czy dzieci na pewno wróciły do domu, lub ostrzeżesz najbliższych o potencjalnym zagrożeniu. Posiada także funkcję detekcji ruchu, nagrywania oraz automatycznie przełącza się w tryb nocny.
 • Kamera zewnętrzna – daje możliwość całodobowej obserwacji Twojej posesji, domu, czy działki z poziomu Twojego telefonu komórkowego w aplikacji Bezpieczna Rodzina z usługą Bezpieczny Dom. Posiada funkcję detekcji ruchu oraz tryb nocny. Dzięki wytrzymałej obudowie jest odporna na warunki pogodowe.
 • Inteligentny czujnik czadu – tlenek węgla jest niewyczuwalny, dlatego nazywany jest cichym zabójcą. Aby zadbać o zdrowie domowników w każdym domu powinien znaleźć się czujnik. Ten posiada dodatkową funkcję programowania, dzięki której jest możliwe ustawianie indywidualnej sekwencji zdarzeń. W tym reagowanie jednego urządzenia na zachowanie innego, np. uzbrojenie czujnika po włączeniu światła w mieszkaniu.
 • Inteligentny czujnik dymu – chroni budynek przed pożarem. W momencie wykrycia zagrożenia urządzenie, aplikacja wyśle natychmiast powiadomienie na Twój telefon komórkowy. Dzięki temu, będziesz w stanie zareagować natychmiast – wezwiesz pomoc i zawiadomisz odpowiednie służby.
 • Inteligentny czujnik gazu – posiada aż trzy typy powiadomień o wykryciu gazu – dźwiękowe, świetlne i zdalnie za pomocą powiadomień w aplikacji. Będziesz zawsze wiedział o zagrożeniu, niezależnie od tego gdzie przebywasz. Dom jest zawsze bezpieczny.
 • Inteligentny Czujnik Otwarcia Drzwi i Okien – wystarczy, że w aplikacji klikniesz jeden przycisk „poza domem”, który spowoduje, że czujki na drzwiach i oknach zostaną uzbrojone. Urządzenie ma dyskretny wygląd, tak aby nie zaburzać stylu wnętrz.
 • Inteligentny czujnik ruchu – niezależnie od tego czy jesteś na urlopie, czy w pracy będziesz miał świadomość tego co się dzieje w Twoim domu. W przypadku niewykrycia ruchu przez określony czas, urządzenie wyśle sygnał to centralki smart home, by ta wyłączyła światło. Już nigdy więcej nie będziesz się martwił o to, czy zostawiłeś włączone lampy.
 • Inteligentny czujnik zalania – nieszczelna zmywarka, problemy z odprowadzeniem wody z pralki czy uszkodzony kran nie są już straszne. Inteligentny Czujnik Zalania posiada dwa typy powiadomień o wykryciu zalania – świetlne i wysyła sygnał za pomocą powiadomień w aplikacji.

Zobacz wszystkie dostępne urządzenia w sklepie Bezpieczna Rodzina. Poznaj usługę Bezpieczny Dom!

Usługa Bezpieczny Dom – wybierz pakiet Smart Home

W ramach usługi Bezpieczny Dom możesz wybrać pojedyncze urządzenia lub, co jest wygodniejsze, wybrać gotowy zestaw Smart Home dostosowany do Twoich potrzeb.

 • Smart Home Security
 • Smart Home SAFE
 • Smart Home PROTECT
 • Smart Home COMFORT
 • Smart Home PREMIUM

Wszystkie urządzenia cechują się minimalistycznym designem, tak aby dostosować się do każdego wnętrza i ich instalacja jest dziecinnie prosta. Usługa Bezpieczny Dom została tak stworzona, aby móc kompleksowo obsługiwać, wszystkie najistotniejsze funkcje jakimi cechują się inteligentne domy, za pomocą tylko jednej aplikacji. Posiada ona prosty w obsłudze i intuicyjny interfejs użytkownika w języku polskim. Program Bezpieczny Dom jest do pobrania dla urządzeń z systemem Android w wersji 4.1. i nowszych ze sklepu Google Play oraz na telefony z systemem IOS w wersji 10.0.3 i nowszych z App Store.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.