Nadzór nad domem przez cały rok – co wybrać

Budując lub kupując gotowy dom, oczekujemy, że będzie naszym azylem, miejscem odpoczynku, wspólnych chwil z najbliższymi i bezpieczeństwem.  O tym, że warto zadbać o swój dom, wiedzą wszyscy. Jednak co zrobić, aby mieć pewność, że jesteśmy bezpieczni, a  dom jest chroniony pod naszą nieobecność? Statystyki są przerażające, w Polsce wykrywa się zaledwie 36% wszystkich odnotowanych włamań. W 2017 roku odnotowano 65 tysięcy włamań, a średnio co trzecia osoba nie odzyskuje swojego mienia i pokrywa ze środków własnych naprawę okien, drzwi oraz wyposażenia domu. Wielu sytuacji i włamań można uniknąć, stosując działania prewencyjne i zabezpieczające dom.

Jak zabezpieczyć dom wolnostojący?

Coraz więcej ludzi wybiera życie na przedmieściach czy na wsi budując domy wolnostojące. Oprócz większej prywatności zyskują komfortowe przestrzenie, własny ogród i większą anonimowość. Niestety codziennie zostawiają swoje domostwa, jadąc do pracy, na zakupy czy na basen. Jak zabezpieczyć swój dom nie tylko na czas urlopu, ale także na co dzień? 

 • zamontuj drzwi i okna antywłamaniowe,
 • zamontuj rolety antywłamaniowe,
 • zamontuj oświetlenie wokół domu, na tarasie, wejściu i  garażu,
 • zapisz numery fabryczne wartościowych przedmiotów w domu,
 • zamontuj czujnik ruchu, 
 • zamontuj kamery zewnętrzne.

Jak zabezpieczyć mieszkanie? 

Jeżeli mieszkasz w bloku i obawiasz się włamywacza pamiętaj:

 • wyposaż drzwi w odpowiednie zamki,
 • zamontuj system alarmowy,
 • zamontuj czujnik ruchu,
 • sprawdzaj oświetlenie nad drzwiami wejściowymi,
 • mieszkając na parterze, pamiętaj o roletach antywłamaniowych.
Nadzór nad domem za pomocą zamka i klucza

Monitoring zewnętrzny — zalety

Do nadzoru domu warto sięgnąć po kamery zewnętrzne w postaci dyskretnych foto pułapek. Kamerę zewnętrzną Full HD Wifi ze sklepu Bezpieczna Rodzina możesz nakierować na dowolny obiekt, który chcesz monitorować: okno, drzwi, taras, plac zabaw dla dzieci czy garaż. Wysoka rozdzielczość, możliwość zmiany jasności, cienia, kontrastu, saturacji i ostrości pozwalają uzyskać szczegółowy obraz na najwyższym poziomie. Dzięki systemowi detekcji ruchu kamera rozpoczyna rejestrację obrazu i dźwięku po wykryciu aktywności w monitorowanej przestrzeni. Pozwala to na oszczędność zasilania i większą, nawet kilkutygodniową żywotność na jednym cyklu ładowania. Niezwykle ważnym aspektem przy wyborze kamer zewnętrznych jest odporność na warunki pogodowe. Wyjątkowo stabilne i trwałe wykonanie gwarantuje nam czysty i doskonały obraz niezależnie od ulewnego deszczu, porywistego wiatru, palącego słońca, burz, śniegu czy mrozu. Dodatkowym plusem kamer zewnętrznych jest wbudowany moduł Wifi, umożliwiający podgląd obrazu rzeczywistego z poziomu telefonu komórkowego. Zapewnia nam to podgląd domu na żywo przez 24/7. Dzięki wbudowanym czujnikom oraz diodom podczerwieni kamera umożliwia podgląd obrazu z kamery w nocy, a każdy ruch lub niepokojące zdarzenie możemy zapisać za pomocą nagrania filmu, lub zrobienia zdjęć. 

Monitoring wewnętrzny 

Wewnątrz domu idealnie sprawdzi się dyskretna, nie rzucająca się w oczy kamera wewnętrzna Full HD. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom idealnie sprawdzi się nie tylko na korytarzu, ale również w salonie czy pokoju dziecięcym.  Wbudowany moduł Wifi pozwala na pogląd domu, na żywo przez 24/7. Do zdalnego sterowania kamerą wystarczy aplikacja Bezpieczna Rodzina. Co więcej, dzięki wbudowanemu głośnikowi istnieje możliwość dwustronnej komunikacji głosowej. Kamera internetowa swoim zasięgiem obejmie prawie każdy zakątek domu, można nią poruszać w pionie i poziomie. W nocy obraz oświetlają diody podczerwieni. Inteligentne czujniki wykrywają, kiedy zapada zmrok i dostosowują parametry generowanego obrazu w ciemności. Kiedy detekcja ruchu odnotowuje nietypową aktywność, włącza nagrywanie oraz wysyła powiadomienie do użytkownika o wykrytej aktywności. Dzięki dużej rozdzielczości przesyłanego obrazu wysokiemu kontrastowi i dużego zagęszczenia pikseli mamy pewność, że wszystkie szczegóły nagrania będą idealne i nic nie umknie naszej uwadze. 

Czujniki bezpieczeństwa Smart Home 

Mając na myśli nadzór nad domem oprócz zapezpieczeń przed nieproszonym gościem, włamywaczem czy szkodnikiem musimy chronić dom przed sytuacjami, na które często nie mamy wpływu: pożar, zalanie, uszkodzona instalacja gazowa itp. Wśród obowiązkowych i podstawowych czujników bezpieczeństwa tworzących Smart Home powinno się znaleźć:

 • czujnik czadu
 • czujnik dymu
 • czujnik gazu
 • czujnik zalania
 • czujnik otwierania drzwi i okien
 • czujnik ruchu

Inteligentny czujnik czadu, dymu, zalania i gazu wysyła powiadomienia dźwiękowe, głosowe i zdalne oraz uruchamia alarm na odległość. Czujnik ruchu wykrywający aktywność wysyła powiadomienie, dzięki czemu właściciel może uruchomić kolejne czujniki np. czujnik zamykania drzwi i okien. Dzięki temu mamy pewność co dzieje się w naszym domu. Wszystkie czujniki łączy ze sobą inteligentna centralka, stanowiący podstawę każdego zestawu Smart Home. Dzięki niej i aplikacji Bezpieczna Rodzina jesteśmy w stanie, z telefonu sterować każdym z inteligentnych czujników oraz urządzeń monitorujących. Posiadając cały zestaw Smart Home wraz z kamerami wewnętrznymi i zewnętrznymi, jesteśmy w stanie spać spokojnie i czuć się bezpiecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.