Monitoring w domu – kamerki internetowe

Priorytetem każdego dorosłego człowieka jest zagwarantowanie bezpieczeństwa sobie i swoim najbliższym. Miejscem, które jest azylem dla nas i naszej rodziny powinien być zawsze dom. Chcemy czuć się w nim bezpiecznie, pragniemy zrelaksować się w nim po całym dniu. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy nie do końca możemy czuć się w nim pewnie. Włamania i kradzieże, zarówno do domów jednorodzinnych, jak i mieszkań w bloku, niestety zdarzają się bardzo często. Co zatem zrobić, kiedy nie czujemy się w pełni komfortowo w naszym otoczeniu? Jak uniknąć stresu związanego z obawą o nasz majątek, kiedy wyjeżdżamy na wakacje, lub po prostu wychodzimy na cały dzień do pracy?  Warto pomyśleć nad praktycznymi rozwiązaniami, które zabezpieczą to, co dla Ciebie najcenniejsze. Monitoring w domu, czyli kamerki internetowe, z których podgląd masz zawsze w swoim telefonie to recepta na bezpieczny dom.

kamerki internetowe obsługiwane w tablecie przy użyciu aplikacji

Kamera wewnętrzna – kontrola domu przez aplikację

Kamera wewnętrzna zainstalowana w Twoim domu pomoże Ci czuć się bezpiecznie i mieć wszystko pod kontrolą. Nowoczesne technologie zyskują coraz większą popularność. Sterowanie kamerami w domu dzięki aplikacji w telefonie jest proste i intuicyjne. Urządzenia Smart Home umożliwiają nam obserwację naszego dobytku 24/7. Gwarantują także pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w domu pod naszą nieobecność. Jeżeli martwisz się o swoje dziecko, które zostaje w domu pod opieką niani lub samo wraca do domu po szkole, kamerki internetowe będą doskonałym rozwiązaniem. Kamera wewnętrzna pozwala na obserwację wybranych pomieszczeń o dowolnej porze dnia i nocy. Urządzenie wykrywa ruch, co oznacza, że kiedy nie ma Cię w domu, informacja o tym, że coś się dzieje, natychmiast pojawi się na Twoim telefonie. Co więcej, aplikacja Bezpieczna Rodzina pozwala na zdalne sterowanie kamerą. Planując zakup monitoringu do domu, warto zwrócić uwagę na szybkość nagrywania, rozdzielczość, jaką ma kamera, kompresję i archiwizację materiału.

Kamera wewnętrzna w przestronnym apartamencie z jasnymi ścianami szarą sofą i szarym dywanie

Praktyczne kamerki internetowe – najważniejsze funkcje

Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii kamerki internetowe dają nam możliwość podglądu wnętrza naszego domu przez cały rok, o każdej porze dnia i nocy. Istotną rolę pełni funkcja detekcji ruchu, która gwarantuje nam powiadomienie o wykryciu potencjalnego niebezpieczeństwa. Wiadomość o niebezpieczeństwie otrzymamy na telefon komórkowy, co daje możliwość szybkiej reakcji i powiadomienia odpowiednich służb. Kamera wewnętrzna, dzięki aplikacji, może być sterowana z dowolnego miejsca na świecie. Nowoczesne kamerki internetowe przełączają się w tryb nocny, dlatego bez problemu swój dobytek można obserwować także po zmroku. Jeżeli zauważymy, że w naszym domu dzieje się coś niepokojącego, możemy natychmiast uruchomić funkcję nagrywania. Pliki przesłane do chmury z łatwością można pobrać i przekazać je organom ścigania. Kamera wewnętrzna to gwarancja spokoju dla Ciebie i Twoich domowników. Warto wybrać taką, która dzięki swoim funkcjom ochroni to, co dla Ciebie najcenniejsze. 

Cechy i funkcje wyróżniające kamery internetowe 

Poszukując idealnej, bezprzewodowej kamerki internetowej do naszego domu, warto zwrócić uwagę na jej podstawowe cechy i funkcje. Aby mieć pewność, że spełni nasze oczekiwania, należy sprawdzić jakość użytych materiałów i wykonanie. Kamera internetowa wyróżniająca się wśród innych, to taka, która posiada:

  • dwukierunkową komunikację — wbudowany mikrofon i głośnik pozwala na nagrywanie wideo z dźwiękiem oraz do rozmów za pośrednictwem kamery. Dodatkową opcją jest wykorzystanie kamerki internetowej jako niani elektrycznej dla dzieci. Możesz również obserwować swoje zwierze i w razie jego złego zachowania, przywołać go do porządku.
  • bezprzewodowy zoom optyczny — obiektyw zmiennoogniskowy pozwala na wielokrotne przybliżenie oglądanego obiektu. 
  • dedykowaną aplikację — pozwalająca z poziomu telefonu komórkowego lub innego urządzenia mobilnego na monitoring domu 24/7, niezależnie od tego, gdzie znajdujemy się w danym momencie.
  • alarm z powiadomieniem SMS, e-mail, PUSH — dzięki wbudowanej detekcji ruchu, kamerka internetowa po wykryciu obiektu, automatycznie wysyła powiadomienie SMS, e-mail oraz uruchamia alarm.
  • diody na podczerwień  — umożliwiają nagrywanie w nocy. 
  • funkcje dzień/noc  — mechaniczny filtr ICR automatycznie przełącza kamerę z trybu kolorowego na czarno-biały, rozpoznając zmiany w natężeniu światła. Zwiększa on czułość kamery w trybie nocnym, a w trybie dziennym zwiększa kontrast i odwzorowanie barw.
  • wzmocnienie obrazu — automatyczne wzmocnienie obrazu pozwala uzyskać większą wydajność w warunkach słabego oświetlenia.
  • obraz Full HD — dokładny obraz Full HD 1920 x 1080px ułatwia identyfikowanie filmowanej przez kamerkę internetową osoby, zapisując każdy szczegół. 
  • obrotową głowicę — funkcja umożliwiająca zdalne obracanie głowicy w pionie oraz poziomie, uzyskując podgląd całego pomieszczenia. W pionie kąt nachylenia to 120 stopni, zaś w poziomie 355 stopni. 
  • podgląd na wielu platformach — aplikacja połączona z kamerką internetową daje możliwość, podglądu w czasie rzeczywistym na kilku urządzeniach mobilnych z systemem iOS, Android oraz na komputerach PC. 

Bezpieczny dom

Jeżeli szukasz sposobu na zabezpieczenie nie tylko swojego dobytku, ale chciałbyś, aby Twoi rodzice lub dziadkowie również czuli się komfortowo w swoich mieszkaniach, kamery są idealnym rozwiązaniem. O tym, czy w otoczeniu Twoich bliskich nie dzieje się nic niepokojącego dowiesz się z aplikacji. Masz pewność, że w przypadku zagrożenia otrzymasz powiadomienia natychmiast, a co za tym idzie, będziesz mógł szybko zareagować. Więcej o bezpiecznym domu seniora dowiesz się z naszego artykułu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.