Dom szeregowy – co znajdziemy w jego wnętrzu?

Wyobraźmy sobie dom szeregowy, który jest komfortowy, nowoczesny i spełnia wszystkie oczekiwania i wymagania domowników. Jak znaleźć projekt idealny, który oprócz czterech kawałków ścian będzie funkcjonalny i przytulny? Szukając wygodny i nowoczesny dom szeregowy, warto przemyśleć, co chcielibyśmy, aby posiadał wewnątrz. Projekt, układ i liczba pomieszczeń to podstawa komfortu psychicznego.

W charakteryzacji idealnego domu szeregowego znajdziemy sześć podstawowych pomieszczeń:

 1. Salon  — wygodny salon powinien posiadać powierzchnię przynajmniej 30 m2 i zostać zaprojektowany w kształcie prostokąta. W pomieszczeniu powinno znaleźć się miejsce na kanapę, meble, półkę na książki, i szafkę RTV. Niezwykle ważna jest ilość dostarczanego, naturalnego światła. Coraz więcej domów szeregowych posiada wielkie przeszklenia, umożliwiają one absorpcję promieni słonecznych. 
 2. Jadalnia  — to najbardziej oblegane miejsce w ciągu dnia. Spożywanie posiłków to najważniejsza rodzinna czynność, warto połączyć ją z salonem i dostarczyć taką samą ilość światła dziennego. 
 3. Kuchnia  — każdy dom szeregowy musi mieć pomieszczenie, w którym przyrządza się posiłki. Najważniejszym elementem w kuchni jest tzw trójkąt roboczy, czyli odpowiednie rozmieszczenie zlewu, kuchenki i lodówki. Pamiętajmy o instalacji w kuchni czujnika dymu.
 4. Spiżarnia — spiżarnia to dobre rozwiązanie przy małym metrażu kuchni, powinno mieć minimum 2 metry i być dostosowane pod zabudowę półkami. 
 5. Sypialnia — trendem ostatnich kilku lat jest tzw master bedroom, czyli sypialnia z oddzielną garderobą i łazienką. Wszystko w zamyśle większej prywatności i intymności. 
 6. Garaż i pomieszczenie gospodarcze – wybierając garaż, należy wziąć pod uwagę ilość posiadanych samochodów oraz ich wielkość, warto wziąć pod uwagę miejsce na rowery, kosiarkę itp. Pomieszczenie gospodarcze najczęściej planuje się na tylnej części garażu, w której znajduje się rozdzielnia prądu, pralka, uzdatniacz wody czy piec gazowy lub pompa ciepła. 

Aby stworzyć jeszcze bardziej wygodny i spójny dom szeregowy warto zainwestować w Smart Home.

Granatowy dom szeregowy w Szwecji

Dom szeregowy z zestawem Smart Home 

Czym jest Smart Home i jakie ma korzyści? Czy warto w niego inwestować? Czy można kupić zestaw Smart Home za mniej niż 1000 zł? Internet rzeczy staje się codziennością. Szacuje się, że za kilka lat, w każdym domu będzie około 30 inteligentnych urządzeń połączonych ze sobą. Smart Home to systemy inteligentnych urządzeń komunikujących się ze sobą, które podłączone do wspólnej sieci zarządzają funkcjami domu. Sterowanie inteligentnymi urządzeniami, dzięki Internetowi możliwe jest z telefonu komórkowego lub laptopa z dowolnego miejsca na świecie. Dla domowników oznacza to łatwą możliwość zmiany funkcji całego systemu, zdalnego monitorowania urządzeń, kontroli bezpieczeństwa i zużycia energii. Nowoczesne systemy Smart Home są bezprzewodowe co sprawia, że dowolna przestrzeń w domu szeregowym może być inteligentną częścią systemu. Standardowo system Inteligentnego Domu składa się z centralki, sensorów, czujników, włączników i sterowników. Spotyka się również w zestawach Smart Home, inteligentne przejściówki do kontaktów, sterujące AGD i RTV. Systemy Inteligentnych Domów są standardem nowych inwestycji na polskim rynku mieszkaniowym. Deweloperzy budują i stawiają nie tylko na inteligentny dom szeregowy, ale również mieszkania. Dla domowników korzyści posiadania systemu Smart Home to:

 • bezpieczeństwo,
 • komfort życia,
 • oszczędność czasu i pieniędzy,
 • kontrola energii elektrycznej,
 • automatyzacja cyklu pracy sprzętu domowego,
 • ochrona przed zadymieniem,
 • ochrona przed zaczadzeniem,
 • ochrona przed zalaniem,
 • ochrona przed pożarem,
 • ochrona przed wtargnięciem intruza. 

Aby móc cieszyć się inteligentnymi systemami zarządzania budynku nie trzeba dysponować dużymi nakładami finansowymi. Wraz z rozwojem technologicznym powstały systemy Smart Home, które są szybkie w montażu, a przy tym są niedrogie i ułatwiają kontrolowanie tego, co aktualnie dzieje się w domu. Dom szeregowy z aplikacją stworzoną do sterowania domem jest intuicyjna i niezwykle prosta w obsłudze. Dzięki temu programowanie preferencji nie powinno sprawiać problemów dla żadnego użytkownika.

Z czego składa się zestaw Smart Home?

W zależności od potrzeb domowników zestaw Smart Home można dowolnie konfigurować, dodawać inteligentne czujniki, sterowniki itp.. Zestawy Smart Home są różnorodne, a ich wyposażenie zależy od indywidualnych potrzeb domowników. Zestaw Smart Home można dowolnie konfigurować i rozszerzać według swoich indywidualnych preferencji. Podstawą każdego zestawu, jest inteligentna centralka łącząca cały system czujników i kamer. Sklep Bezpieczna Rodzina posiada najmniejszą centralkę dostępną na rynku. Inteligentny dom szeregowy jest sterowany po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji na wszystkich urządzeniach mobilnych domowników, mających do niego dostęp. Czujniki za pomocą trzech typów powiadomień  — dźwiękowych, świetlnych i zdalnych informują domowników o możliwym zagrożeniu, włamaniu, zalaniu itp.  Zestaw Smart Home w sklepie Bezpieczna Rodzina zawiera czujniki do domu szeregowego oraz monitoring zewnętrzny i wewnętrzny. W asortymencie sklepu znajdziemy: czujnik dymu,  czujnik zalania, czujnik czadu, czujnik gazu oraz czujnik otwarcia drzwi i okien oraz kamery zewnętrzne i wewnętrzne.  Podstawowy zestaw zaspokajający wszystkie potrzeby związane z bezpieczeństwem wszystkich domowników to zestaw Smart Home Premium firmy Locon. W skład zestawu PREMIUM wchodzą:

 • Inteligentny Czujnik Dymu BD.301,
 • Inteligentny Czujnik Czadu BD.302,
 • Inteligentny Czujnik Gazu BD.304,
 • Inteligentny Czujnik Zalania BD.305,
 • Inteligentna Centralka BD.101

Dom szeregowy – korzyści montażu systemu inteligentny dom

 • możliwość kontrolowania, co dzieje się w domu (również zdanego);
 • intuicyjna obsługa; 
 • działanie bezprzewodowe;
 • estetyczne i niewielkie czujniki systemowe;
 • integracja systemów i urządzeń;
 • nieograniczona możliwość rozbudowy systemu;
 • komfort i bezpieczeństwo domowników. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.